חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"מעמדם של אנשים עם מוגבלות שכלית עובר בישראל שינוי חברתי עמוק, כמו בכלל החברה המערבית. הכרה באינטליגנציות חלופיות, אמצעים מגוונים ליצירת תקשורת בין אישית ודרכי הבעה חלופיות הביאו את החברה להבין שמי שהיה נחשב בעבר נטול כישורים קוגניטיביים וממילא מורחק מסביבת החיים הנורמטיבית הוא עכשיו חלק מקהילת האנשים המודעים למוגבלות. כולם יחד עוסקים ביצירת ההתאמות וההנגשות לצרכים המיוחדים. ובשדה ההלכה היהודית? אסופת המאמרים שלפנינו מבקשת ללוות את התהליך שעוברת החברה היהודית המסורתית, היונקת את ערכיה והנהגותיה ממערכת המשפט העברי. מסתבר שכושר ההסתגלות של ההלכה הוא גדול, ומעצבי ההלכה מגלים קשב רב לאתגרי השילוב של אנשים עם מוגבלות שכלית והתפתחותית. אנו מאמינים שעצם העיסוק בנושא מרים תרומה לקידומו" -- מן הכריכה האחורית.

כותר "ואין הדעות שוות" : על מעמדו של אדם עם מוגבלות שכלית והתפתחותית בעולמה של מסורת ישראל / עורך: בנימין לאו
עריכת הטקסט: דפנה לביא.
כותרים נוספים Added title page: Status of people with disabilities in the Jewish tradition / editor: Benjamin Lau.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים לאו, בנימין צבי בן נפתלי, 1961- (עורך)
מוציא לאור ירושלים : המכון הישראלי לדמוקרטיה
שנה תשע"ו 2016
הערת תוכן ותקציר הקדמה -- מבואות -- מעמד אנשים עם מוגבלות שכלית בקהילה ובהלכה: מהגדרות סטטיות להגדרות דינמיות - בירור מקורות ומושגי יסוד / בנימין לאו -- האנשים החשו"בים שבינינו: צלם אלוהים של חירש, שוטה ובעל מוגבלות / יהודה ברנדס -- "בעזרת השם": על הלכה והכלה ועל הצורך בשינוי השיח ההלכתי ביחס לאנשים עם מוגבלות / אביעד הכהן -- יחס התורה וההלכה לאנשים עם מוגבלות לאור התפתחויות המדע והמוסר / רבני ורבניות בית המדרש של "בית הלל" -- על לידה : שאלת העוברים הסובלים מתסמונת דאון / אליעזר מלמד -- ברכות ההודיה על הולדת ילד עם מוגבלות: עיון הלכתי־פסיכולוגי / מיכל בראון ואילעאי עופרן --
בר מצווה : טקס בר מצווה לנער המתמודד עם צרכים מיוחדים / יצחק קראוס -- חגיגת בר מצווה או בת מצווה לנערים ונערות עם מוגבלות שכלית ונפשית / דוב ברקוביץ -- חגיגת בר מצווה בקהילה לנער עם מוגבלות שכלית־התפתחותית / רבני ורבניות בית המדרש של "בית הלל" -- שילוב : על ראש ועל זנב: הדרמה של הילד המשולב / חנה פרידמן -- מחויבות ציבורית וקהילתית לפתח מסגרות חינוך מתאימות לתלמידים עם צרכים מיוחדים / יהודה זולדן -- נישואי אנשים עם מוגבלות שכלית־התפתחותית / רבני ורבניות בית המדרש של "בית הלל".
הערות כולל הערות ביבליורפיות.
נוספו שער והקדמה באנגלית.
תיאור 233, xxvii עמודים
23 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים ©תשע"ו
מזהה ISBN9789655191820
מספר מערכת 990039020120205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?