חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר זה בוחן את מערכת היחסים המורכבת שהתקיימה בין הארגון לשחרור פלסטין (אש"ף) לבין ברית המועצות למן שנת 1968, עם עליית קרנו של הארגון ועד לשנת 1991, שנה בה התבקעו הסדקים שניבעו בממשל הסובייטי, והביאו לנפילת שערי הברזל והתמוטטות ברית המועצות. הספר מכיל מגוון רחב של מסמכים, מחקרים ועדויות החושפים בפני הקורא את מורכבותה של מערכת היחסים בין מדינות, ארגונים ומעצמות ; את כוח השפעתה ורזיה של הדיפלומטיה בגיוס מדינות וארגונים ; את הדרכים ליישוב סכסוכים בין-מדינתיים ואת השיטות הננקטות בידי מדינות, מעצמות וארגונים כדי לקדם את מטרותיהם הכלכליות, הביטחוניות ואלה המדיניות. יותר מכול חושף הספר את דרכי הפעולה של ברית המועצות לקידומם של האינטרסים החיוניים לה במסגרת המלחמה הקרה מול ארצות הברית והמערב, כאשר אש"ף, מצרים וסוריה שימשו בידיה כלי משחק במסגרת אותה מערכת יחסים. ; ספר חדשני זה אינו עוד פרק בהיסטוריה של ברית המועצות או אש"ף, אלא מחקר המביא לראשונה עדויות שטרם ראו אור. זהו ספר חובה לכל מי שמתעניין באידאולוגיה הסובייטית ; בשיטות ובדרכי הפעולה ששימשו את ראשי הממשל הסובייטי לגייס מדינות וארגונים כדי להפיץ את חזון המהפכה במישור הבין-לאומי. הספר מגולל את המשנה המדינית, הצבאית והחברתית של אש"ף, ומראה כיצד ביקש הארגון לקדם את מטרותיו אל מול הלחצים, האירועים והתהליכים האזוריים והבין-לאומיים שהתקיימו בעולם הערבי בתקופה הנידונה - אירועים ומהלכים שהשפעתם על תהליכים אזוריים וגלובליים ניכרת עד ימינו"--מן הכריכה האחורית.

כותר טרור בשירות המהפכה : מערכת היחסים בין אש"ף לבין ברית המועצות 1991-1968 / מיכאל מ' לסקר, חנוך באזוב.
כותרים נוספים טרור בשרות המהפכה
Added title page: Terrorism on behalf of the revolution : PLO-Soviet relations, 1968-1991 / Michael M. Laskier, Hanoch Bazov.
מקום קשור Ramat Gan (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים באזוב, חנוך, 1973- (מחבר)
מוציא לאור רמת גן : הוצאת אוניברסיטת בר-אילן
שנה תשע"ו 2016
הערת תוכן ותקציר מבוא: אידאולוגיה קומוניסטית ומאבק בין-גושי - יחסיו של הקרמלין עם מדינות העולם השלישי, עם תנועות לשחרור לאומי ועם המזרח התיכון -- הזירה הבין-ערבית, הסכסוך הערבי-ישראלי וההתעוררות הפלסטינית לפני מלחמת ששת הימים ולאחריה - המפנה במדיניות הסובייטית במזרח התיכון -- מאבקם של הארגונים הפלסטיניים בישראל משטח ירדן עד גירושם משם בספטמבר 1970, ויחסה של ברית המועצות לאירועי "ספטמבר השחור" -- פינוי הכוח הצבאי הסובייטי ממצרים בקיץ 1972 והשלכותיו של מעמדו של אש"ף בקרמלין -- מערכת היחסים בין ברית המועצות לבין אש"ף לקראת מלחמת יום הכיפורים, במהלכה ואחריה -- ברית המועצות, סוריה ואש"ף על רקע מלחמת האזרחים בלבנון למן שנת 1975 -- הסובייטים, הפלסטינים והסלמת הטרור עקב המשא-ומתן המצרי-ישראלי להסדר שלום -- המזרח התיכון, אש"ף והסובייטים - ממלחמת "שלום הגליל" עד ראשית שנות התשעים.
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 198-166) ומפתח.
נוספו שער ותוכן עניינים באנגלית.
תיאור 207 עמודים, 4 עמודים לא ממוספרים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652264640
מספר מערכת 990039019770205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?