חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר מתעד את חייה העשירים של האישה היהודייה בדרום תוניסיה, מעת היוולדה עד היותה חמות לכלותיה. החיים המסורתיים המתוארים בספר חלפו מן העולם בעקבות תהליכי המודרניזציה והעלייה למדינת ישראל. הספר הוא פרי מחקר אנתרופולוגי ראשון מסוגו המושתת על ידע אישי של החוקרת, על עבודת שדה שכללה עשרות ריאיונות של נשים שחוו את החיים האלה ועלו למדינת ישראל וכן על הספרות העממית העשירה שבעל פה ובדפוס של יהודי תוניסיה. שיטת המחקר בעבודה זו היא השוואתית: מחד גיסא - השוואה עם עולמן של הנשים היהודיות בצפון תוניסיה, שכבר היו חשופות להשפעה האירופית; ומאידך גיסא - עם עולמן של הנשים המוסלמיות בדרום תוניסיה ובצפונה על סמך עבודותיהם של חוקרים גרמנים וצרפתים מן התקופה הקולוניאלית וחוקרות מוסלמיות משנות השמונים של המאה העשרים ואילך". -- כריכה אחורית.

כותר מכלה לחמות : עולמה של האישה היהודייה בדרום תוניסיה והשתקפותו בספרות העממית / צביה טובי
עריכת לשון: יוסף יובל טובי.
כותרים נוספים Added title page: From bride to mother-in-law : The world of Jewish women in southern Tunisia and its reflection in popular literature / Tsivia Tobi.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים טובי, יוסף יובל, 1942- (עורך)
מוציא לאור ירושלים : מכון בן-צבי לחקר קהילות ישראל במזרח
שנה תשע"ו 2016
הערות בשער גם: יד יצחק בן-צבי והאוניברסיטה העברית בירושלים.
מבוסס על עבודת דוקטור שנכתבה במסגרת לימודיה של המחברת בתוכנית לפולקלור יהודי השוואתי באוניברסיטה העברית בירושלים, בהדרכתה של פרופ' גלית חזן-רוקם. 2011.
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 318-344).
נוסף שער באנגלית.
תיאור 344 עמודים, 2 עמודים לא ממוספרים : איורים, מפה צבעונית, פקסימילים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652351906
מספר מערכת 990039017800205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?