חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"המאמרים שבספר זה דנים בכמה מפרשיות ההמרה והאניסות הידועות ביותר בתולדות עם ישראל: אנוסי חצי האי האיברי במאתיים השנים הראשונות שלאחר גירוש ספרד והשמד בפורטוגל, המרות הדת בקרב יהודי האימפריה העות'מאנית שהידועה שביניהן היא תופעת הדונמה בעקבות המשיחיות השבתאית, ותופעת האנוסים במשהד תחת השלטון השיעי. כמו כן מובאות בספר פרשיות שמד פחות ידועות דוגמת המרת יהודי סיציליה בימי הביניים המאוחרים וגזירת השמד על יהודי סודאן בשלהי המאה התשע-עשרה. הספר מתייחס גם לזהויות חבויות וסינקרטיזם תרבותי מסוג אחר, כאלו שהתגבשו שלא בצל כפייה דתית כדוגמת השתלבותם של יהודי קאיפנג בחברה הסינית והמקרה המיוחד של הסובוטניקים, האיכרים הרוסיים הפרבוסלביים שנמשכו אל דת ישראל". -- כריכה אחורית.

כותר סתרי נדחים : יהודים עם זהויות חבויות / עורכים: אבי אלקיים ויוסף קפלן
עריכת לשון: נועה שליטין
מפתחות: דר' אדוה זלצר.
כותרים נוספים יהודים עם זהויות חבויות
Added title in English: Conceal the outcasts : Jews with hidden identities / Avi Elqayam, Yosef Kaplan (eds.).
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים אלקיים, אברהם (עורך)
מוציא לאור ירושלים : מכון בן-צבי לחקר קהילות ישראל במזרח, יד יצחק בן-צבי והאוניברסיטה העברית בירושלים
שנה תשע"ו 2016
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות ומפתח.
נוספו שער, תוכן עניינים והקדמה באנגלית.
תיאור 359 עמודים, 8 עמודים לא ממוספרים : פורטרט צבעוני
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652351883
מספר מערכת 990039017680205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?