חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"מהו הדמיון הפרשני כפי שהוא עולה מן המאמרים שכונסו בכרך זה? כמעט בכל אחד מהם הוא מתגלה בשתי רמות לפחות: ברמת המעשה האמנותי או המיתו-פואטי, כפי שהתעצב על ידי יוצרים ויוצרות בתקופות שונות, מהם ידועים, מהם עלומי שם, וברמה של הפרשנות אודות אותם המעשים, שהיא עניינה של החוקרת או החוקר אותם. בכל הקשר מוצגות שאלות על אופק דמיונם של היוצרים, כפי שהוא מתחוור מתוך הקשרים פילולוגיים, תיאולוגיים, סמיוטיים, פוליטיים ועוד, שאפיינו את התקופה והסביבה שבהן פעלו היוצרים הללו. אופק היסטורי-תרבותי זה מעגן את המעשה הפרשני הכפול שבו עוסקות החקירות השונות ומאפשר את שרשורו בתוך שלל מחרוזות של יצירה שסבבו אותו לפניו ואחריו. אולם לא רק מערך היסטורי-רעיוני מורכב מבנה את מעשי הדמיון הפרשני, כי אם גם חיפוש, על פי רוב אינטנסיבי, אם לא קדחתני ממש, אחר פתח מילוט, אפשרות של הוויה אחרת, שהמציאות שעמה היא מתכתבת סוגרת עליה, ואשר הולכת ומתבררת ככל שנחשפים רזיה של אותה היצירה". -- כריכה אחורית.

כותר הדמיון הפרשני : דת ואמנות בתרבות היהודית בהקשריה / עורכים: רות הכהן-פינצ'ובר, גלית חזן רוקם, ירחמיאל כהן ואילנה פרדס.
כותרים נוספים Added title page: Interpretive imagination : religion and art in Jewish culture in its contexts / edited by Ruth HaCohen (Pinczower), Galit Hasan-Rokem, Richard I. HaCohen and Ilana Pardes.
מקום קשור Jerusalem (Israel),-place of publication
מחבר/יוצר הכהן-פינצ'ובר, רות, 1956- (עורך מחבר טקסט נוסף)
מוציא לאור ירושלים : הוצאת ספרים ע"ש י"ל מאגנס - האוניברסיטה העברית
שנה תשע"ו 2016
הערות בשער גם: מנדל סכוליון - מרכז למחקר רב תחומי במדעי הרוח והיהדות, בית-ספר ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל ללימודים מתקדמים במדעי הרוח.
כולל הפניות ביבליוגרפיות ומפתח.
נוספו שער, תוכן עניינים, מבוא ותקצירים באנגלית.
סדרה ספריית מנדל סכוליון
תיאור 287, xiii עמודים : איורים (רובם צבעוניים), פורטרטים, פקסימילים, תווים
24 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים © תשע"ו 2016
מספר מערכת 990039013000205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
לספר הדמיון הפרשני במאגר מאגנס הקש כאן [מתוך הספרייה].
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?