חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"הספר מציע דיון באתגר שמהפכת המידע מציבה בפני מערכת החינוך ... ומעלה את השאלה אם ניתן כיום להציע רציונל בר-הצדקה לתכנית הלימודים הבית-ספרית, לצורת ארגון הידע ולתהליכי ההוראה והלמידה שהיא טומנת לנו. במוקד הספר חמישה מאמרים העוסקים במושגים מידע, ידע ודעת ובהשלכותיהם על כישורי חשיבה, על החינוך למשמעות, על הפליאה ועל הדמיון. שניים מהמאמרים עוסקים במחשבתם של הפילוסופים דלז וגואטרי ומישל סר ובוחנים את השלכות הגותם. על כל אחד מהמאמרים מגיבים שני אנשי חינוך נוספים. כל מאמר והתגובות לו מהווים רצף מחשבתי המאפשר לקיים דיון סביב הסוגיות הנדונות במאמר. רצף דומה נשמר גם בין המאמרים השונים שבספר, שדנים במטפורות שונות של ארגון הידע והמסודרים מהמקומי (ישראלי) לגלובלי ומההקשר הלימודי להקשר החינוכי הכללי". -- מעטפת אחורית.

כותר מידע, ידע ודעת : הדנ"א של החינוך / עורך: שלמה בק
עורכת אקדמית: ד"ר אריאלה גדרון
עורכת לשון ותוכן: דקלה מארק-אופנהיימר.
כותרים נוספים Title on title page verso: Information, knowledge and cognizance : the DNA of education / editor: Prof. Shlomo Back.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בק, שלמה, 1949- (עורך מחבר תוכן טקסטואלי נוסף)
מוציא לאור תל אביב : מכון מופ"ת
שנה תשע"ו 2016
הערת תוכן ותקציר מבוא / שלמה בק -- 1. חינוך למשמעות: קווי מתאר לתפיסה חינוכית כוללת לבית הספר במאה ה-21 / אמנון כרמון -- 2. מידע ידע וכישורי חשיבה בבית הספר של המאה ה-21 / ענת זוהר -- 3. פליאה, דמיון ויצירתיות ותרומתם ללמידת עומק / גד אלכסנדר -- 4. פדגוגיה של ספר: ריבויים וקשרים / מלכה גורודצקי -- 5. 'השלישי' בידע ובחינוך: מסע בעקבות הגותו של מישל סר / שלמה בק.
הערות כולל ביבליוגרפיות.
סדרה כליל - סדרת ספרים בנושאי חינוך ותרבות
תיאור 353 עמודים : איור, תרשימים
23 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים © תשע"ו 2016
מזהה ISBN9789655301212
מספר מערכת 990038986880205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?