קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

"ספרו של יאיר ליפשיץ מציע לקוראיו מפגש אסור בין הטקסט היהודי לבין הגוף. אמנם חז"ל אסרו ללכת ל'תיאטראות וקירקסאות' וראו בהם ייצוג לתרבותו הפסולה של האחר, אולם מחקרו החלוצי של ליפשיץ עוסק דווקא בנקודות שבהן התיאטרון, התיאטרליות והגוף תורמים תרומה מכרעת להבנת הטקסט היהודי הקנוני, זה שלרוב נתפס כנטול גוף ומופשט. במחקרו משתמש המחבר באמנות המעמידה במרכזה את הביצוע הגופני כדי להציע פרשנות המערערת על הנחות היסוד שלנו ביחס למורשת הטקסטואלית היהודית ... הטקסט מציע מבט ייחודי על תנועת המטוטלת שבין יצירות תיאטרוניות קלאסיות ומוכרות, כגון 'מלאכים באמריקה' של טוני קושנר, 'הדיבוק' של אנ-סקי ו'ייסורי איוב' של חנוך לוין, ובין טקסטים יהודיים קנוניים. ליפשיץ מראה באופן משכנע כיצד הטקסט, מרכז הווייתה של התרבות היהודית במשך מאות רבות של שנים, משפיע על אופן עיצובה של דמות תיאטרונית, מעמיק את משמעותה ומוסיף לה רבדים מפתיעים". -- מעטפת אחורית.

כותר.. מסורת מגולמת בגוף : ביצועים תיאטרוניים של טקסטים יהודיים / יאיר ליפשיץ
עורכים: אמיר בנבג'י וחיים וייס.
כותרים נוספים מסרת מגלמת בגוף
Title on title page verso: Embodied tradition : theatrical performances of Jewish texts / Yair Lipshitz.
מקום קשור Or Yehuda (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בנבג'י, אמיר (עורך)
וייס, חיים, 1969- (עורך)
הקשרים, המכון לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית
(גוף מנפיק)
מוציא לאור אור יהודה : דביר
שנה 2016
הערות בתחתית השער גם: הקשרים - המכון לחקר הספרות והתרבות היהודית בישראל - אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
מול השער: קרן קיסריה - ע"ש אדמונד בנימין דה-רוטשילד.
"ראשיתו של ספר זה בעבודת מחקר לתואר דוקטור שנכתבה בהנחייתו המסורה ... של פרופ' שמעון לוי", אוניברסיטת תל-אביב, 2011.
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 248-272) ומפתח.
סדרה מסה קריטית : סדרת ספרי מחקר בספרות עברית
היקף החומר 287 עמודים : איורים, פורטרטים
22 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים ©תשע"ו 2016
מספר מערכת 990038936540205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?