חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר זה דן בשאלת הסמכות החינוכית בבית הספר על רקע מעמדה המתערער בישראל ובכלל העולם המערבי. הספר מאיר ומבהיר את מושג הסמכות החינוכית מזוויות ראייה מגוונות, ומראה שלא ניתן לקיים את הפעילות הבית-ספרית ללא סמכות חינוכית. הוא מצביע על הפיחות ועל המשבר שחלו בסמכות זו בתקופתנו ועל הגורמים האחראים לכך, ומבקש לתלות את שורשי המשבר העכשווי בסמכות החינוכית בהלכי הרוח המצויים בליבת תפיסת העולם הפוסט-מודרניסטית ובאידאולוגיות הכלליות והחינוכיות הנגזרות ממנה, ומשפיעים על המציאות הפוסט-מודרנית. בחלקו האחרון של הספר מוצגת ביקורת על גישות שונות העוסקות בניסיונות שיקום הסמכות החינוכית, והוא מסתיים בפרישת מצע תאורטי לבנייה מחודשת של מושג הסמכות החינוכית בתנאי המצב הפוסט-מודרני". -- מעטפת אחורת.

כותר למורה כבר אין עיניים בגב : משבר הסמכות החינוכית בעידן הפוסט-מודרני וקווים מנחים לשיקומה / ערן גוסקוב
עורכת טקסט ולשון: מיכל קירזנר-אפלבוים.
כותרים נוספים Title on title page verso: Teachers don't have eyes in the back of their heads anymore : guidelines for rehabilitating teachers' severly compromised educational authority in the postmodern era / Dr. Eran Gusacov.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים קירזנר-אפלבוים, מיכל (עורך)
מוציא לאור תל אביב : מכון מופ"ת
שנה 2016
הערות "תחילתם של דפים אלה בהיכרות אינטימית ובלתי אמצעית שלי עם הסמכות החינוכית בבית ספר תיכון גדול וחשוב, והמשכם בעיבוד מעודכן של מספר פרקים מתוך עבודת הדוקטור שכתבתי באוניברסיטת בר אילן בהנחיית פרופ' עודד שרמר (2002)".
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 240-272).
נוסף תקציר באנגלית.
סדרה כליל - סדרת ספרים בנושא חינוך ותרבות
תיאור 273 עמודים
23 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים ©תשע"ו 2016
מזהה ISBN9789655301182
מספר מערכת 990038934200205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?