חזרה לתוצאות החיפוש

"עניינו של ספר זה הוא יחסי הגומלין בין הנשיא לקונגרס, בממשל ארה"ב, בסוגיית סמכויות המלחמה בתקופת ממשל קלינטון. מאז תום מלחמת וייטנאם וקבלת חוק סמכויות המלחמה, היה קלינטון הנשיא הדמוקרטי הראשון שכיהן במשך שתי תקופות כהונה. בשנות נשיאותו הופעלו כוחות צבא מחוץ לגבולות ארה"ב במקרים רבים יותר מאשר בכל תקופת ממשל אחרת. הספר בוחן את העמדות שהוצגו על ידי חברים מהאגפים השונים של שתי המפלגות, כמו גם את הויכוח שהתקיים בהן לפני תחילת המעורבות במהלכה ולאחריה. כמו כן נבחנה מידת ההשפעה שהייתה לסוגיות פנימיות (כמו ניסיון ההדחה) או חיצוניות (תום המלחמה הקרה) על אופני המעורבות השונים". -- מעטפת אחורית.

כותר מלחמות מבית ומחוץ : הקונגרס, סמכויות מלחמה וממשל קלינטון / מאיר ברוכין
עריכת לשון: רונית רוזנטל.
כותרים נוספים Title on title page verso: Internal and external wars : Congress, war power and Clinton administration / Meir Baruchin.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מוציא לאור תל-אביב : רסלינג
שנה 2016
הערת תוכן ותקציר מבוא -- 1. רקע היסטורי -- 2. הקונגרס מנסה לשקם את ההסדר החוקתי -- 3. מבחן המעשה: חוק סמכויות המלחמה 1973-1992 -- 4. התאמת המדיניות לסביבה בין-לאומית חדשה -- 5. סמכויות המלחמה בממשל ארצות הברית: עיסוק פוליטי יותר מעיסוק בחוקה, בחוק ובמשפט -- 6. דפוסי התנהגות בתחומי סמכות אחרים -- סיכום.
הערות כולל הערות ביבליוגרפיות ומפתחות.
סדרה הסדרה למדעי החברה
תיאור 313 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038897610205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?