חזרה לתוצאות החיפוש

"עניינו של ספר זה הוא יחסי הגומלין בין הנשיא לקונגרס, בממשל ארה"ב, בסוגיית סמכויות המלחמה בתקופת ממשל קלינטון. מאז תום מלחמת וייטנאם וקבלת חוק סמכויות המלחמה, היה קלינטון הנשיא הדמוקרטי הראשון שכיהן במשך שתי תקופות כהונה. בשנות נשיאותו הופעלו כוחות צבא מחוץ לגבולות ארה"ב במקרים רבים יותר מאשר בכל תקופת ממשל אחרת. הספר בוחן את העמדות שהוצגו על ידי חברים מהאגפים השונים של שתי המפלגות, כמו גם את הויכוח שהתקיים בהן לפני תחילת המעורבות במהלכה ולאחריה. כמו כן נבחנה מידת ההשפעה שהייתה לסוגיות פנימיות (כמו ניסיון ההדחה) או חיצוניות (תום המלחמה הקרה) על אופני המעורבות השונים". -- מעטפת אחורית.

כותר מלחמות מבית ומחוץ : הקונגרס, סמכויות מלחמה וממשל קלינטון / מאיר ברוכין
עריכת לשון: רונית רוזנטל.
כותרים נוספים Title on title page verso: Internal and external wars : Congress, war power and Clinton administration / Meir Baruchin.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מוציא לאור תל-אביב : רסלינג
שנה 2016
הערת תוכן ותקציר מבוא -- 1. רקע היסטורי -- 2. הקונגרס מנסה לשקם את ההסדר החוקתי -- 3. מבחן המעשה: חוק סמכויות המלחמה 1973-1992 -- 4. התאמת המדיניות לסביבה בין-לאומית חדשה -- 5. סמכויות המלחמה בממשל ארצות הברית: עיסוק פוליטי יותר מעיסוק בחוקה, בחוק ובמשפט -- 6. דפוסי התנהגות בתחומי סמכות אחרים -- סיכום.
הערות כולל הערות ביבליוגרפיות ומפתחות.
סדרה הסדרה למדעי החברה
תיאור 313 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038897610205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?