חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר מרתק זה מביא לראשונה את סיפורן של שלושה דורות של נשים בדואיות מהפרספקטיבה המחקרית של חוקרת בדואית, בת החברה הבדואית שחוותה באופן אישי את תהליך המעבר ותהליך השינוי שהחברה הבדואית עוברת. הספר מתאר את המשמעות שהנשים הבדואיות בחרו להעניק לבית בחייהן, לזוגיות, לברכה, לבאר המים ולאישה הטובה. הוא מתאר את אמצעי הביטוי של הנשים הבדואיות לאורך שלושה דורות, תוך כדי התייחסות לשינויים באמצעי הביטוי - מה נשמר, מה השתנה ומה המשמעות של השינוי באמצעי הביטוי. כותבת הספר מתארת את השוני בין הדורות, את המשמעויות השונות שמעניק כל דור לאירועים בחייו, כמו גם את אסטרטגיות ההתמודדות של כל דור. ; נוזהה אלאסד-אלהוזייל מתארת את חייהן של הנשים הבדואיות בין לבין: בין שימור לשינוי, בין ברכה לבין הגנה ובין השמעת קול נשי לבין השתקתו. הספר עשיר בציטוטים, כפי שהובאו על ידי הנשים הבדואיות עצמן, כל זאת לצד פרשנות נאמנה לחוויה של הנשים הבדואיות ולדרך שבה הן בחרו לספר את סיפורן. נוזהה מיטיבה לתאר את מסעה בין הטיפות - כחוקרת הנאמנה למחקר ותוצאותיו וכאישה בדואית הנאמנה לתרבותה ולנשים הבדואיות שישתפו אותה בחוויותיהן האישיות והאינטימיות. זהו מסע מורכב וזהיר אשר מצד אחד בא להשמיע את קולן של הנשים הבדואיות אך מצד שני בא להגן עליהן." -- מעטפת אחורית.

כותר כשהצל גדול סימן שהשמש שוקעת : חייהן של נשים בדואיות בראי השינויים / נוזהה אלאסד-אלהוזייל
עורך הספר: יהונתן דיין.
כותרים נוספים Title on title page verso: When the shadow is big, it's a sign that the sun is going down : lives of three generation of Bedouin women / Nuzha Allassad Alhuzail.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחבר/יוצר דיין, יהונתן, 1978- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : רסלינג
שנה 2016
הערת תוכן ותקציר 1. החברה הבדואית -- 2. חיי הנשים הבדואיות -- 3. שיטת המחקר -- 4. אישה בדואית טובה -- 5. אמצעי ביטוי בסיפורי הנשים -- 6. זוגיות -- 7. הבית -- 8. באר המים -- 9. הברכה -- 10. החיים בתווך -- 11. צירי ההתמודדות של הנשים הבדואיות.
הערות מבוסס על עבודת דוקטור שכתבה המחברת במסגרת לימודיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, 2009.
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 224-209).
סדרה הסדרה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
תיאור 224 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038871380205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
לפריט בקטלוג הספריה

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?