חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"בעברית עתיקה ובעברית בת ימינו, ספר האהבה טומן בחובו עשרות יצירות על אודות כל מה שמסתתר מאחורי המילים חתונה, נישואין, זוגיות ואהבה. זה קורה בשיר, בסיפור, בהגות, בהלכה או בחוויה אישית יוצאת דופן, כזו שמדגדגת את הנשמה. בין העונג והאושר הגלומים בזוגיות, כפי שהיא מתבטאת בימינו, לבין מעמקי המסורות המשפחתיות של העם היהודי, ספר האהבה מלווה את הרגעים המכריעים בחיינו. הוא מדבר על אהבה ההופכת לברית, אהבה המבקשת לצרף עוד בית קטן אל הבית הגדול של ישראל המתחדשת. בבית הזה מקימים ביחד משפחה מאושרת, אך גם מבינים שהנר שהאיר לאוהבים בתחילת דרכם לא תמיד מחמם את הלב בהמשך. לפעמים הוא אפילו נדמה כדועך. זהו ספר שחוגג את אהבתם של הרצים יחדיו למרחקים ארוכים, אלה שאינם נבהלים מפצעי האהבה ושמחים לעבוד למענה מתוך כבוד הדדי ומתוך אמונה. בספר האהבה מיוצגות פנים רבות של העם היהודי, על מגוון עדותיו ועל דורותיו הרבים. פרקי הספר עוקבים אחר סדר האירועים בחייהם של גבר ואשה המבקשים לכרות ביניהם את ברית הנישואים: החל משלב ההתאהבות או השידוך, דרך האירוסין, ההכנות לחתונה וטקס החופה, ועד לימי ההתבגרות של האהבה בשלהי החיים". -- מן הכריכה האחורית.

כותר ספר האהבה : על נישואין וזוגיות : הגות, מסורת, חוויה / עורך: יונדב קפלון.
כותרים נוספים On title page verso: Sefer haAhava - the book of love : marriage and sharing : concepts, traditions, experience / compiled by Yonadav Kaploun.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים קפלון, יונדב, 1963- (עורך מלקט)
מוציא לאור תל-אביב : משכל - הוצאה לאור מיסודן של ידיעות אחרונות וספרי חמד
שנה 2016
הערת תוכן ותקציר במקום הקדמה -- פרק ראשון. לכתך אחרי במדבר: שידוכים, אהבות ראשונות -- פרק שני. וארשתיך לי לעולם: בין אירוסין לנישואין -- פרק שלישי. לכה דודי לקראת כלה: הכנות לחתונה -- פרק רביעי. עת רצון: יום החופה -- פרק חמישי. הרי את: טקס הקידושין -- פרק שישי. ישמח חתני: סעודת הנישואין - פרק שביעי. יחד כל הדרך: החיים בזוג- עד מאה ועשרים.
הערות כולל מפתח.
סדרה ידיעות ספרים
ממך אליך - הגות, מסורת וחוויה
3
תיאור 264 עמודים
25 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038834900205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?