חזרה לתוצאות החיפוש

"קריאה אינטרטקסטואלית של טקסט ספרותי נתון מתחוללת כאשר הקורא מזהה בטקסט זה לפחות טקסט אחד אחר שקדם לו ועומד על תרומתו למשמעות הטקסט שלפניו. בספרה כלים שלובים מתמקדת ד"ר מלכה שקד בקריאה אינטרטקסטואלית בשירים של ביאליק היונקים מז'אנר המשא הנבואי, בשירי טשרניחובסקי היונקים בעיקר מהסיפור המקראי וברומן המודרני חסד ספרדי של א"ב יהושע, המקיים קשר אינטרטקסטואלי לא רק עם טקסטים ספרותיים אלא גם עם "טקסטים" מתחום הציור הנוצרי ומתחום המחשבה הדתית היהודית-נוצרית. בקריאה זו נחשפת תרומתו החשובה של השימוש בטקסטים מוקדמים המוטמעים בטקסטים הנתונים לפנינו להעמקת משמעותם". -- מעטפת אחורית.

כותר כלים שלובים : קריאה אינטרטקסטואלית במבחר מיצירות ביאליק, טשרניחובסקי ויהושע / מלכה שקד
בעריכת ד"ר חיים נגיד.
כותרים נוספים Title on title page verso: Communicating vessels : intertextual reading in selected works by Bialik, Tchernichovsky and Joshua / Malka Shaked.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים נגיד, חיים, 1940- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : ספרא בית הוצאה לאור
שנה 2015
הערת תוכן ותקציר מבוא: משהו על אינטרטקסטואליות -- חלק ראשון. ביאליק: שירי הפרסונה הנביאית: א. תת-ז'אנר בשירה הלאומית של ביאליק -- ב. משאות עידוד ונחמה -- ג. משאות ייאוש וזעם -- ד. שירי פרסונה נביאית גבוליים -- ה. תחיית הפרסונה הנביאית המובהקת -- ו. הסבר ברוח ביאליק לתופעת הפרסונה הנביאית -- חלק שני. טשרניחובסקי והתנ"ך: בעזרו וכנגדו: א. האומנם נטע זר? -- ב. בעקבות התנ"ך: פרשת שאול -- ג. בניגוד לתנ"ך: פרשת האלילות והתפוגגותה -- ד. הפנייה אל המסורת היהודית -- ה. תחיית המוטיב האלילי בשירים סמי-אוטוביוגרפיים -- ו. פואמה קדם-פמיניסטית: פרשת דינה -- שלוש הפרשיות במבט חוזר -- חלק שלישי. מסה על מסע התשובה של מוזס -- היבט אינטרטקסטואלי ב"חסד ספרדי" של א.ב. יהושע.
הערות בתחתית השער גם: הוצאת הקיבוץ המאוחד.
כולל הערות ביבליוגרפיות (עמודים 303-293) ומפתחות.
סדרה עיון ומחקר
תיאור 317 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038796830205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?