חזרה לתוצאות החיפוש

"עם כיבוש הארץ בידי הבריטים בשלהי מלחמת העולם הראשונה הוכרזה העברית כשפה רשמית, בצד האנגלית והערבית. איך נשמעה עברית זו בפי דובריה? איך שימשה אותם בכתב בחיי המעשה? בספר זה מובא לראשונה דיון בשאלות אלו על יסוד בחינה של תיעוד טקסטואלי נרחב. הספר שופך אור על סוגיות לשון מהותיות הנוגעות לתקופה מכרעת זו בתולדות העברית ומספק תיאור מקיף של אופי העברית השימושית, בכתב ובעל פה, ברבדיה המוקדמים. המחקר בספר מבוסס על ניתוח בלשני וסוציולינגוויסטי של מבחר רחב של טקסטים מתקופת המנדט, ואף משולבים בו תצלומים מקוריים של טקסטים, המאפשרים לקורא להתוודע התווודעות בלתי אמצעית על אופי לשון התקופה". -- כריכה אחורית.

כותר העברית בתקופת המנדט / יעל רשף
עריכת לשון: דוד הרבנד.
כותרים נוספים Added title page: Hebrew in the Mandate period / Yael Reshef.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : האקדמיה ללשון העברית
שנה תשע"ו 2015
הערת תוכן ותקציר מבוא -- פרק א. מעמד העברית ביישוב בתקופת המנדט -- פרק ב. גיוון לשוני וניצנים של האחדה -- פרק ג. בין לשון דור התחייה לעברית של תקופת המנדט -- פרק ד. התגבשות דפוסי כתיבה מודרניים במשלב הלשון המנהלית -- פרק ה. ניצני התייצבות ותהליכי שינוי -- פרק ו. "אדוני הוא המורה" ו"מה רוצה הגברת": דפוסי פנייה בדיבור ובכתב -- פרק ז. ייצוג לשון הדיבור בטקסטים כתובים -- פרק ח. אופייה של העברית המדוברת -- אחרית דבר.
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 351-384) ומפתח.
נוספו שער ותוכן עניינים באנגלית.
סדרה סדרת אסופות ומבואות בלשון
יח
תיאור יב, 392, iv עמודים : פקסימילים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789654810555
מספר מערכת 990038768360205171
קישורים לספר העברית בתקופת המנדט ב"מאגר כותר – ספרית עיון דיגיטלית" הקש כאן [מתוך הספרייה]
תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?