חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר אינו פירוש נוסף לספר ירמיהו, אלא מהוה שער להבנת תקופתו של ירמיהו בארץ ישראל ובכל המרחב. האירועים בארצות השכנות של א”י השפיעו רבות על מקבלי ההחלטות בממלכת יהודה. המידע על האירועים הללו לא היה נגיש עד העידן המודרני, ולכן מבחינה מסויימת ספר ירמיהו היה ספר חתום, והיה קושי רב להבין הרבה מהעניינים המוזכרים בו. הרב לנדי טרח לאתר את האירועים שהתרחשו בארצות השכנות לא”י באותם שנים, ותיאר אותם בהקבלה לאמור בספר ירמיהו. כך מתאפשרת הבנה רחבה יותר של ספר ירמיהו. בספר משולבים גם דברי הנביאים הנוספים שהתנבאו באותה עת, בכדי להראות כיצד השפיעו על המתואר בספר ירמיהו. לדוגמא, חורבן נינוה והתמוטטות ממלכת אשור, היו אירועים עולמיים אשר השפיעו רבות על ממלכת יהודה בתקופת ירמיהו, ואע”פ כן אין אליהם כל התייחסות בספר ירמיהו. לעומת זאת, הנביא צפניה שהיה בן זמנו של ירמיהו התנבא על חורבן נינוה וכן גם הנביא נחום. חורבן נינוה מתועד בטבליות בבליות ומובא בדברי חז”ל. הרב לנדי מציג את הדברים בבהירות ובצורה מסודרת, וגם ממחיש אותם בעזרת צילום אויר מרהיב של נינוה, ובעזרת צילומים של הממצאים הארכיאולוגים שמשתייכים לחורבן נינוה. בכך מאפשר הרב לנדי להבין את התהליכים שאירעו ואת סדר התרחשותם" -- (מהכריכה האחורית).

כותר ואלה דברי ימי ירמיהו : תקופת ירמיהו הנביא, סקירה היסטורית, גיאוגרפית וארכיאולוגית / יהודה לנדי.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : יהודה לנדי
מפיץ קולמוס הפצת ספרים.
שנה תשע"ו
תיאור כו עמודים, 2 עמודים לא ממוספרים, 236 עמודים : איורים (חלקם צבעוניים), מפות צבעוניות, פקסימילים
29 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038754630205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?