חזרה לתוצאות החיפוש

"סוגיית ההפלות נתונה בלב ליבו של קונפליקט ציבורי-פוליטי אשר מנתק את הבעלות של נשים על גופן. ספר זה מנתח כיצד המאבק הפמיניסטי, על זכותן של נשים לבצע הפלה, נוצר תחת מאבקי כוח ומעוצב בהתאם לאקלים התרבותי, החברתי והדתי אשר מתקיימים ברמה המקומית, העולמית וההיסטורית. דרך השוואה בין מדיניותן של שלטונות ברחבי העולם והשפעת פעילות התנועה הפמיניסטית על החקיקה בנושא ההפלות, הספר מציג את המציאות הישראלית ומגולל את המאבקים שמעצבים את השיח והאידאולוגיה שבבסיס חוק ההפלות הקיים. על בסיס ציטוט מקורות ראשוניים על אודות תהליך גיבוש חוק ההפלות בישראל, ובהסתמך על נתונים אמפיריים, המחברת מדגימה כיצד נוכחותה של "האישה" מושתקת ולרוב נעדרת מהשיח ולכן אינה מהווה גורם משפיע בעיצוב החקיקה בישראל. כמשוב למחדל זה, המחברת מציגה את סיפוריהן של נשים וחוויותיהן כמוקד בעל חשיבות לבחינת יעילות החוק הקיים ביחס לנשים המצויות במצב של הריון בלתי רצוי. ; בחברה הישראלית כיום קיימת תודעה כוזבת המניחה שחוק ההפלות בישראל הוא חוק מתירני הנובע ממגמה עולמית של הליכה לקראת שוויון בין-מיני; למעשה, ההפך הוא הנכון - הדיון בהפלות נאלם ממוקדי השיח הפמיניסטי-ליברלי ישראלי. באופן הזה התאפשר לחוק הקיים לווסת ולשלוט על רבייה נשית לצרכים דמוגרפיים-שלטונים ופוליטיקה מגדרית נשמרת ומשועתקת". -- מעטפת אחורית.

כותר הפלות כסוגיה מושתקת בישראל : על פרספקטיבה פמיניסטית ובין-לאומית ועל דילמות ממסדיות ואישיות / דלילה אמיר
עורך הספר: יונתן דיין.
כותרים נוספים הפלות כסגיה משתקת בישראל
Title on title page verso: Silencing of abortion in Israel : a feminist and international perspectives, institutional and personal dilemmas / Delila Amir.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים דיין, יהונתן, 1978- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : הוצאת רסלינג
שנה 2015
הערת תוכן ותקציר 1. הגוף הנשי, המיני והרבייתי -- 2. הפלות ואמצעי מניעה - היסטוריה ופוליטיקה -- 3. השוואת חוקי הפלות - פרספקטיבה מגדרית ובין-לאומית -- 4. המאבק לליברליזציה של חוקי הפלות ותנועת הנשים -- 5. הסיפור הישראלי - ההיסטוריה של חקיקת החוק -- 6. הסיפור הישראלי לאחר קבלת החוק - הפוליטיקה של הביצוע והאכיפה -- 7. חוק ההפלות הישראלי כמבחין בין נשים ועוברים -- 8. 'סיפור המספרים' - סטטיסטיקות ונתונים, את מי הם מייצרים -- 9. 'צרות של נשים ונשים עושות צרות' - חוק ההפלות ועקיפתו -- סוף דבר.
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 293-285).
סדרה הסדרה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
תיאור 293 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038729600205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?