חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"בשנת 1965, חמישים שנה לפני הוצאתו לאור של ספר זה, התחוללה מהפכה ביחסי הכנסייה הקתולית עם היהודים. ועידת הוותיקן השניה פרסמה הצהרה בעניין היהודים, הצהרה שכותרתה, ככותרת הספר, "בעת הזאת". עיקרי האמונה שהכנסייה החזיקה בהם למעלה מאלף שנים התערערו: לא עוד רוצחי האל וחלאת המין האנושי, לא עוד עם קשה עורף המסרב לראות את האמת, לא עוד ישראל כוזב שהכנסייה, ישראל האמתי, מגשימה את הנבואות שיועדו לו. היהודים נוקו מאשמת רצח האל, האנטישמיות גונתה, והברית שכרת אתם האל הוגדרה כשרירה וקיימת. עם השנים פעלו אפיפיורים שונים ברוח הוועידה. הכנסייה ביטאה ועודה מבטאת עמדה נחרצת בגנות האנטישמיות, היא מקיימת דיאלוג רציף ואוהד עם יהודים, הכירה במדינת ישראל, וביקור אפיפיור בה שוב אינו אירוע יוצא דופן. ; הספר הזה מבקש להציג בפני קוראי העברית את השינוי הדרמטי שחל ביחסה של הכנסייה הקתולית לעם היהודי מאז השואה ובעקבותיה, שינוי שעד היום אינו ידוע כמעט לציבור הישראלי. חלקו הראשון של הספר כולל תרגום לעברית של ההצהרות הכנסייתיות החשובות בעניין היהודים מאז מלחמת העולם השניה, בתקופה שהתחילה בניכור ובעוינות והסתיימה ביחסי ידידות וקרבה. חלקו השני כולל סדרה של מאמרים המנתחים את מערכת היחסים המורכבת בין היהדות לכנסייה הקתולית בזמן מלחמת העולם השניה ולאחריה. סיפור יחסי הכנסייה והיהודים הוא סיפור קשה ולעתים טראגי. ההווה אינו מוחק את העבר. אבל הכנסייה בעת הזאת עשתה צעד גדול בדרך לעתיד טוב יותר" -- מן המעטפת האחורית.

כותר בעת הזאת : מסמכים ומחקרים על הכנסייה הקתולית והיהודים לנוכח השואה ובעקבותיה / עורכות: דינה פורת, כרמה בן יוחנן ורות בראודה
עריכה לשונית: שלום אילתי ורמה זוטא.
כותרים נוספים On title page verso: In our time : documents and articles on the Catholic Church and the Jewish people in the wake of the Holocaust / editors: Dina Porat, Karma Ben Johanan, Ruth Braude.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים פורת, דינה, 1943- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : אוניברסיטת תל אביב, ההוצאה לאור ע"ש חיים רובין
שנה תשע"ו 2015
תיאור 294 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789657241714
מספר מערכת 990038727020205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?