חזרה לתוצאות החיפוש

"את הזהות היהודית אפשר לראות בדימוי של מבנה בן שלוש קומות – תחתית, אמצעית ועליונה. האסכולה הפסיכו-דינמית בפסיכולוגיה האירה את הקומה התחתונה שבנפש האדם ב"אור" היצרים, הדחפים והתאווֹת; האסכולה הקוגניטיבית האירה את הקומה האמצעית באור האינטלקט, ההכרה והחשיבה; חיבור זה מבקש להאיר את "הקומה העליונה" באור עליון – הוא הממד הערכי-רוחני. מכוחה של הארה זו יוארו גם הקומות האחרות וכל המבנה כולו. מטרתו העיקרית של מחקר זה היא לאתר את המרכיבים הייחודיים של הזהות היהודית – אלה היוצרים את הרובד העליון, הרובד הרוחני, במבנה הנפש – ולהאיר פן אחר בזהות זו, נוסף על הפנים שהוארו על ידי התיאוריות הפסיכולוגיות הקלסיות"--מן המעטפת האחורית.

כותר נפש יהודי : פסיכולוגיה של הזהות לאור מדרשי חז"ל / רפי ועקנין
עריכת לשון: יונת הורן, אברהם שלוין.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים הורן, יונת (עורך)
מוציא לאור תל-אביב : Contentonow
שנה תשע"ו 2015
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 202-181).
תיאור 202 עמודים
22 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655504712
מספר מערכת 990038726890205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?