חזרה לתוצאות החיפוש

"החיבור שלפנינו הוא מהדורה מדעית של ספר שנדפס בירושלים בשנת תרפ"ט, אך הוא ומחברו נשכחו. זה הוא חיבור ייחודי מבחינת אופיו האישי האינטימי והדרמטי ... מדובר בסיפור חייו של ר' דוד חי מאג'אר, המשרטט בלשון ברורה היסטוריה משפחתית ואישית כואבת ... מאג'אר, יליד העיר העתיקה ובן למשפחה ספרדית-ירושלמית, גויס לצבא העות'מאני ועבר תלאות רבות במהלך מלחמת העולם הראשונה. חייו עמדו בסימן מאבק תמידי על פרנסת משפחתו הקטנה. הוא שלח יד באריגת טליתות, שימש בעל תפילה, דרשן ומלמד, אך לא זכה לביטחון כלכלי. בשלב מסויים החליט לצאת למסע קבצנות בארץ ישראל המנדטורית, וביקר בשלושת הריכוזים החשובים של היהודים הספרדים והמערביים - יפו, חיפה וטבריה. אחר כך נסע למצרים, בתקווה לחזור משם עם הון שיאפשר לו להשיא את בתו בצורה מכובדת, אך גם מסע זה נכשל והוא שב לירושלים שבע השפלות. למרות מצבו העגום הוסיף לכתוב חיבורים תורניים, חיבר שירים והשתדל להוציאם לאור". -- מעטפת אחורית.

כותר ספר קורות משפחה : אוטוביוגרפיה של ספרדי בן היישוב הישן : חייל, תלמיד חכם ומחבר בעת חילופי תקופות / [מחבר הספר ר' דוד חי מאג'אר]
[מהדיר] - ירון בן-נאה
עריכת לשון - עלית קרפ
מפתוח - אריאלה שקדי.
כותרים נוספים Added title page: Sefer Korot Mishpahah : the autobiography of a Sephardi of the old yishuv in Jerusalem - a soldier, rabbinic scholar, and author during an era of change / Yaron Ben-Naeh.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בן נאה, ירון, 1965- (עורך)
מוציא לאור ירושלים : מוזיאון חצר הישוב הישן ע"ש יצחק קפלן
שנה תשע"ו 2015
הערות בשער גם: יד יצחק בן צבי, משגב ירושלים.
כולל מפתחות.
שער נוסף באנגלית.
תיאור 127 עמודים : איורים, מפות (אחת צבעונית), פורטרטים, פקסימילים, תרשים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652173935
מספר מערכת 990038723240205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?