חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"אסופת המאמרים פרי עטם של טובי החוקרים בארץ ובעולם, מתחקה אחר יחסי הגומלין בין קבלה, ספרות ומיסטיקה. המאמרים ממשיכים מסורת של חיפוש מתמשך ודיאלוג בין דיסציפלינות ורבדים פרשניים, לעיתים מתוך הבנה, לעתים מתוך עימות ומאבק. מפגשים בין טקסטים מתרבויות שונות - יהדות, נצרות ואיסלאם, וכלי פרשנות שונים - פיוטים, דתיים ומיסטיים, הצומחים מתוך המפגש שבין הדיסציפלינות השונות במדעי האדם: אסתטיקה, ספרות ופואטיקה מזה ומיסטיקה ותאולוגיה מזה - אלה התכנים של מאמרי האסופה". -- מעטפת אחורית.

כותר קבלה, מיסטיקה ופואטיקה : המסע אל קץ החיזיון / עורכים - אבי אלקיים, שלומי מועלם.
כותרים נוספים Added title page: Kabbalah, mysticism and poetry : the jurney to the end of vision / editors: Avi Elqayam, Shlomy Mualem.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים אלקיים, אברהם (עורך מחבר טקסט נוסף)
מוציא לאור ירושלים : הוצאת ספרים ע"ש י"ל מאגנס - האוניברסיטה העברית
שנה תשע"ו 2015
הערת תוכן ותקציר פתח דבר / אבי אלקיים, שלומי מועלם -- פתיחה: בין מתודה למתודולגיה בחקר ספרות הקבלה: קבלה וביקורת ספרותית / הרולד בלום -- חלק א: מימי הביניים עד המודרניזם: בשולי טקסטים צופיים: הרהורים על ספרות, דמיון, מיסטיקה ויצירה / שרה סבירי -- במעבה הסוד של הזוהר: נעל, נעילה והנעלם - סיפורו של הבל / חביבה פדיה -- 'כשושנה בין החוחים': סוד השושנה כתמונת כל התמונות במדרשי הזוהר / אבי אלקיים -- המיסטיקה היהודית כמפתח לרובד הסודי ב'קומדיה' של דנטה / סנרה דבנדטי-סטאו -- דון קישוט, היהודי במסכה: המספר והשם / רות רייכלברג -- חמש מטפורות אהבה בשירת רבי ישראל נג'ארה / שלי אלקיים -- 'עבודה לתפארת': מוות, אלכימיה, שנינות והחייאה מילולית ב'אנטומיה של העולם' לג'ון דאן / יעקב מאשיטי -- חלק ב: קבלה, ספרות ומיסטיקה במאה העשרים: על מיסטיקה וכתיבה ביצירתו של מרסל פרוסט / ג'ולייט חסין -- 'ראיתי את אלוהי בעין לבי': מיסטיקה, שירה ותהליך היצירה בתרבות הערבית החילונית המודרנית / ראובן שניר -- השיר 'פרק תהלים' לפאול צלאן: התגלות לקראת האין / משה אידל -- כתב האל ופולחן הספרים: בורחס והשפה הקבלית / שלומי מועלם -- ייסורים של ארוס ואינקרנציה טקסטואלית: קריאה בפואטיקה הקבלית לאור ז'וליה קריסטבה / אליוט ר' וולפסון --
הסוד ביצירת עגנון, יסודות קבליים בכתביו / אלחנן שילה -- להאזין לבכיה החרישי של השכינה - מיסטיקה בספרות העברית החדשה: בין השפעה טקסטואלית לנרטיב מיתי / צחי וייס.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות.
נוספו שער ותוכן עניינים באנגלית.
סדרה מחקר ועיון
תיאור 547 עמודים, 4 עמודים לא ממוספרים
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק 8669.203
מזהה ISBN9789654938082
מספר מערכת 990038678520205171
קישורים לספר קבלה, מיסטיקה ופואטיקה במאגר מאגנס הקש כאן [מתוך הספרייה].
תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?