חזרה לתוצאות החיפוש

יש להשלים את קריאתה של אסופה זו, על מלוא אורכה, כדי לחוש שוויכוח אחד נמשך בה, תמיד אותו ויכוח, אשר אף אם הוא יכול להיראות נושן, הרי הוא מזוהה כוויכוח של הנאורות. כל זאת מכיוון שהוא מרחב שבו השחר עצמו מבושש לבוא: זה המשתרע בין דעה קדומה שאין הפסיכופתולוגיה נפטרת ממנה לבין הוודאות הכוזבת שהאני מתהדר בה בהציגו את עצמו לראווה דרך הקיום. המעורפל מתקבל שם כאובייקט ומלבלב מתוך האובסקורנטיזם השב למצוא שם את ערכיו. אין כל פלא אפוא שמתנגדים שם אפילו לגילוי של פרויד, ביטוי שכאן מתארך לו באמפיבוליה: הגילוי של פרויד דרך ז'אק לאקאן. הקורא ילמד את מה שמוכח בה: הלא-מודע שייך לתחום של הלוגיקה הטהורה, או, במילים אחרות, של המסמן. האפיסטמולוגיה לעולם תיכשל כאן, אם אין מקורה בתיקון שהוא חתירה תחת הסובייקט. בואה אינו יכול להתרחש אלא באופן ממשי ובמקום שתופסים נכון לעכשיו הפסיכואנליטיקאים. תִעתוק של חתירה זו מהיומיומי ביותר של התנסותם - לעניין זה ז'אק לאקאן מתמסר למענם זה חמש עשרה שנה. חשיבותו של הדבר עבור הכול רבה מכדי שלא יכה גלים. למען לא יבוא לידי סילוף על ידי עסקי התרבות, ז'אק לאקאן הופך כתבים אלה לפנייה אל תשומת הלב -- כריכה אחורית

כותר כתבים -Écrits / ז'אק לאקאן
תרגום מצרפתית - נועם ברוך
עריכה - מרקו מאואס
קוראים - יצחק בנימיני, מבל גרייבר, פרלה מיגלין.
כותרים נוספים Écrits. Hebrew
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחבר/יוצר ברוך, נעם (מתרגם)
מוציא לאור תל אביב : הוצאת רסלינג
שנה 2015
הערת תוכן ותקציר כרך א. פרק I. לפתיחתה של אסופה זו -- הסמינר על 'המכתב הגנוב' -- פרק II. על מי שקדמו לי -- מעבר ל'עקרון המציאות' -- שלב המראה כמעצב הפונקציה של האני -- התוקפנות בפסיכואנליזה -- מבוא תיאורטי לפונקציות של הפסיכואנליזה בקרימינולוגיה -- דברים על הסיבתיות הנפשית -- פרק III. הזמן הלוגי וההכרזה מתוך ודאות מוטרמת -- דברים על ההעברה -- פרק IV. על הסובייקט העומד סוף סוף על הפרק -- פונקציה ושדה של הדיבור ושל השפה בפסיכואנליזה -- הטיפול התקני לגרסאותיו -- על תכלית -- הקדמה לקומנטר של ז'אן היפוליט על ה- 'Verneinung' לפרויד -- תגובה לקומנטר של ז'אן היפוליט על ה- 'Verneinung' לפרויד -- הדבר הפרוידיאני -- הפסיכואנליזה והוראתה -- מצבה של הפסיכואנליזה והכשרת הפסיכואנליטיקאי ב- 1956 -- ערכאת האות בלא-מודע או התבונה מאז פרויד -- נספח א. קומנטר בעל פה על ה-'Verneinung' לפרויד, מאת ז'אן היפוליט.
הערות "הספר ראה אור בשיתוף פעולה עם פרויקט 'דור a - פסיכואנליזה בעיר', המשויך לשדה הפרוידיאני באוניברסיטת פריז viii ומנוהל על ידי ז'אק-אלן מילר".
אסופת מאמרים בתחום הפסיכואנליזה שפורסמו בכתבי עת, וכן הרצאות ודוחות שנישאו בכנסים ובסמינרים צרפתיים ובין לאומיים. החיבורים נכתבו בין השנים 1936-1957.
כולל הפניות ביבליוגרפיות ומפתח.
סדרה הדבר הלאקאניאני
תיאור 1 כרך (כרך א) : תרשימים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038669780205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC
כתבים -Écrits / ז'אק לאקאן ; תרגום מצרפתית - נועם ברוך ; עריכה - מרקו מאואס ; קוראים - יצחק בנימיני, מבל גרייבר, פרלה מיגלין – הספרייה הלאומית
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?