חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"קובץ מאמרים זה, של חבורת חוקרים שהתגבשה במהלך לימודיה בחוג להיסטוריה באוניברסיטה העברית, הוא תוצר של מחקרי יסוד על ארץ ישראל בתש"ח ובשנות החמישים המוקדמות. חוקרי הקבוצה הירושלמית בוחנים לעומקן כמה תופעות שחקירתן וניתוחן תורמים תובנות חשובות וחדשות להבנתה של המלחמה ותוצאותיה מהצד היהודי ומהצד הערבי. המאמרים דנים בין היתר בהתגבשותה של החברה הישראלית ויחסה למרות המדינה, בנייתו מחדש של צה"ל בשנות החמישים המוקדמות והתמודדותו עם הפער בין תפקידו ככור היתוך לבין משימותיו המבצעיות". -- כריכה אחורית.

כותר תש"ח ואילך : מחקרים של האסכולה הירושלמית על מלחמה, צבא וחברה / בעריכת אלון קדיש.
כותרים נוספים On title page verso: 1948 and after war : the military and society
the Jerusalem school / edited by Alon Kadish.
מקום קשור Kefar Ha-Noar Ben-Shemen (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים קדיש, אלון, 1950- (עורך מחבר תוכן טקסטואלי נוסף)
מוציא לאור מושב בן-שמן : מודן הוצאה לאור
שנה 2015
הערת תוכן ותקציר מבוא / שגיא טורגן -- עובדי מחנות הצבא והחברה הפלסטינית ערב מלחמת 1948 / אלון קדיש -- יפו 1948: לחימה, מוסדות וחברה מהחלטת החלוקה ועד כניסת צבא ההצלה לעיר בראשית פברואר / איתמר רדאי -- הכנופיות הפליליות הערביות במלחמה הבין-קהילתית 1947-1948 / שמריהו בן פזי -- "...כל הארץ חזית אך רחוק מזה שכל העם צבא" - שיפוט המשתמטים וסרבני גיוס ב-1948 / ענת שטרן -- שוק הבשר במלחמת העצמאות של ישראל / נמרוד הגלעדי -- לומדים או נלחמים? סטודנטים, תלמידי ישיבות ותלמידי בתי המדרש למורים במלחמת העצמאות בירושלים / משה ארנוולד -- כור ההיתוך
צה"ל כנקודת המפגש בין מגזרים, עולים ועדות בראשית שנות החמישים / שגיא טורגן -- הצנחנים בצה"ל ממלחמת העצמאות למערכת סיני / זאב אלרון.
הערות כולל הערות ביבליוגרפיות.
תיאור 412 עמודים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038669480205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?