חזרה לתוצאות החיפוש

"כנתילת עג'רוד שבצפון-מזרח סיני, כחמישים ק"מ מדרום לקדש ברנע, הוא אתר בודד וחד-שכבתי מימי בית ראשון, מראשית המאה השמינית לפסה"נ ... באתר נתגלו שרידיהם של שני מבנים. שניהם היו טוחים טיח לבן ועליו ציורים צבעוניים וכתובות ... בין הציורים הצבעוניים שעל הכתלים היו שרידי תיאור של מלך ושל ביצורים. על שני כדי איחסון גדולים נמצאו ציורים של צייד ושל בעלי חיים, של שתי דמויות של 'בס' (אל זוטר מצרי) ושל מנגנת בכינור. על הכתלים ועל שני כדי האיחסון הגדולים נמצאו כתובות בדיו בכתב פניקי ובכתב עברי, וכתובות חרוטות בחרס נמצאו על קנקנים ושברי כלי חרס. בין הכתובות נוסחאות של ברכה בשם ה' ואשרתו, מהן ברוח של ברכת הכוהנים המקובלת עד ימינו, דגמי מכתבים ותרגילי כתיבה של אלפביתיות. לכתובות חשיבות רבה לאמונת ישראל בימי בית-ראשון ולבירור תפוצת ידיעת קרוא וכתוב בישראל בראשית המאה השמינית לפסה"נ, והן תורמות תרומה חשובה לחקר המקרא". -- כריכה אחורית.

כותר לה' תימן ולאשרתו : הכתובות והציורים מכנתילת עג'רוד ('חורבת תימן') בסיני / מאת טלי אורנן, שמואל אחיטוב, אסתר אשל וזאב משל
עורכים - שמואל אחיטוב ואסתר אשל.
כותרים נוספים Added title page: To Yhwh of Teman and his ashera : the inscriptions and drawings from Kuntillet 'Ajrud ('Horvat Těman') in Sinai / by Shmuel Ahituv, Esther Eshel, Ze'ev Meshel and Tallay Ornan
editors - Shmuel Ahituv and Esther Eshel.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים אחיטוב, שמואל, 1935- (מחבר עורך)
מוציא לאור ירושלים : יד יצחק בן צבי
שנה תשע"ו 2015
הערת תוכן ותקציר הקדמת העורכים -- פרק 1. האתר - מבניו, ממצאיו ומהותו / זאב משל -- פרק 2. הציורים מכנתילת עג'רוד / טלי אורנן -- פרק 3. הכתובות ופירושן / שמואל אחיטוב, אסתר אשל וזאב משל -- פרק 4. דיונים ומסקנות / שמואל אחיטוב ואסתר אשל.
הערות בשער גם: החברה לחקירת ארץ-ישראל ועתיקותיה.
כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים 145-148) ומפתח מקורות.
נוספו שער ותוכן עניינים באנגלית.
סדרה צפונות עבר - סדרת ספרים
ספריית דוד וימימה יסלזון
תיאור 151 עמודים, 4 עמודים לא ממוספרים : איורים (חלקם צבעוניים), מפה צבעונית, פקסימילים, תרשימים
31 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652173850
מספר מערכת 990038665690205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?