חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"קובץ, המאגד שבעה מאמרים, המנתחים היבטים שונים של מודל השירות בצה"ל. מאמרים אלה עוסקים בהרחבה בעקרונות בניין הכוח הצבאי, כבסיס לדיון בנושא; בניתוח ההיבטים הכלכליים והחברתיים; בהתפתחות המוטיבציה לגיוס לצה"ל בראייה היסטורית; בבחינת הגורמים לתנודתיות ברמת המוטיבציה של המועמדים לשירות; וכן בבחינת הזוויות השונות לשאלת גיוס נשים וגיוס חרדים לצה"ל. כל אלה מתנקזים לשאלה העיקרית הניצבת עתה בשיח הציבורי בישראל: האם מודל 'צבא העם' הוא זה הראוי למדינת ישראל העכשווית ולצה"ל, או שמא יש לעדכנו בהתאם להתפתחויות שחלו גם בצורכי הצבא, עם השתנות האיום הביטחוני וגם במרקם החברתי והכלכלי של ישראל?". -- מעטפת אחורית.

כותר השירות הצבאי בישראל : אתגרים, חלופות ומשמעויות / מאיר אלרן וגבי שפר, עורכים.
כותרים נוספים On verso of title page: Military service in Israel : challenges and ramifications / Meir Elran and Gabi Sheffer, eds.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים אלרן, מאיר (עורך)
מוציא לאור תל-אביב : המכון למחקרי ביטחון לאומי
שנה 2015
הערת תוכן ותקציר מבוא -- תפיסת היסוד של כוח אדם בבניין צה"ל / גיורא איילנד -- גיוס חובה או גיוס באמצעות שוק - היבטים כלכליים / יעקב ליפשיץ -- צבא העם במבחן / דב תמרי -- המוטיבציה לגיוס לצה"ל בראי הזמן / ראובן גל -- מראות שונות של מוטיבציה לשירות בצה"ל / רוני טיארג'אן -- מהו המודל הראוי לשירות נשים בצה"ל? / פנינה שרביט ברוך -- צה"ל והחרדים: היבטים כלכליים של גיוס חובה עתידי / אולנה בגנו מולדבסקי.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות.
סדרה מזכר
148
תיאור 78 עמודים, 2 עמודים לא ממוספרים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789657425800
מספר מערכת 990038643570205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?