חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"אסופת המאמרים המוצעת לקוראים במלאות עשרים שנה להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין אינה מפעל הנצחה. העוסקים במלאכה גם לא ביקשו מן המשתתפים בקובץ לפרוס את יסודותיה של "מורשת יצחק רבין" שהשתרשה מאז הרצח המזעזע. הרצח, וזאת לא יכחיש איש, היה פרי של מחלוקת עזה ופורצת גדרות, שחרגה מגבולות המותר בחברה דמוקרטית. יצחק רבין, ראש הממשלה, ניסה לגבש דרכים לפתרון הבעיה המטרידה את מדינת ישראל מאז הקמתה - יחסיה עם שכניה - ושילם בחייו על תעוזתו ועל מנהיגותו. מאז הרצח אנו שואלים את עצמנו כלום נלמד הלקח? האומנם השכלנו לנתב את המחלוקות המסעירות את חיינו לדרכים של ליבון ודו־שיח הנמנע מאלימות? ; מגוון המשתתפים בקובץ מעיד כאלף עדים שעדיין המחלוקות בעינן. עדיין אנו תוהים מה היא הדרך שתוליך את מדינת ישראל אל השלום המיוחל. בקובץ משתתפים מי שפגשו את רבין בימי חייו ואף שיתפו עמו פעולה בתחומים מגוונים, וגם מתנגדים שלא קיבלו את דרכו ומוסיפים להתמודד עם עיקריה. בקובץ גם כותבים צעירים שעדיין לא עמדו על דעתם בימי השבר הקשה, ובעיניהם יצחק רבין הוא דמות וסמל. בהצגת מגוון הדעות בחברה בישראל, בלא כחל ובלא שרק ובלי צנזורה, אנחנו מבקשים לבחון האומנם הופנם לקח הרצח ולהראות שמחלוקות יכולות להתנהל בספרים, ולא ביריות בכיכר העיר". -- מתוך דש הספר.

כותר שלוש יריות ועשרים שנה : הרהורים על הפסיפס הישראלי / בעריכת אניטה שפירא ונורית כהן-לוינובסקי.
כותרים נוספים שלש יריות ועשרים שנה
On verso of title page: Three shots and twenty years / Edited by Anita Shapira & Nurit Cohen-Levinovsky.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שפירא, אניטה, 1940- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : עם עובד
מרכז יצחק רבין
שנה 2015
הערת תוכן ותקציר הקדמה: לרגל מלאות עשרים שנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין / אניטה שפירא -- השם שנתן לו מותו: מתהום פעורה לגשרים של אמון / ראובן (רובי) ריבלין, נשיא המדינה -- נפקד נוכח / שלמה אבינרי -- הפליטים עדיין ממתינים: תהליך השלום אחרי רבין / אמונה אלון -- עשרים שנה לרצח אבין: על שלום וכלכלה / אבי בן בסט -- מכתבים ושיחות עם ראש הממשלה יצחק רבין: זיכרונות ולקחים / יואל בן-נון -- האומנם לעולם לא עוד? האם הנהגת ישראל עומדת בהתחייבותה לעקור את שורשי הפורענות שהובילו לרצח רבין / עוזי בנזימן -- תולדות הזמן האבוד
עודה בשאראת -- המבוכה החדשה בישראל / מיכה גודמן -- הפגיעה האמתית של רצח רבין / קרולין גליק -- הציונות הטבעית של יצחק רבין / דני דיין -- יצחק רבין, האיש, המדינאי והאסטרטג: כפי שהכרתי / אפרים הלוי -- החשבון של אוסלו / אלכסנדר יעקובסון -- יצחק רבין: איש אשר רוח בו / הרב ישראל מאיר לאו -- מחיר השלום (נספח לחוזה בין ישראל לירדן) / רוני סומק -- "הוכח לחכם ויאהבך": על חשיבות המחאה האישית והציבורית / מלכה פיוטרקובסקי -- אופצייה סורית, אופצייה פלסטינית: אסטרטגיית השלום של יצחק רבין, 1993-1992 / איתמר רבינוביץ' -- שותף סמוי / דורית רביניאן -- היו לנו חלומות / יוסי שריד -- לאן הוליכה השנאה / חיים גורי.
תיאור 174 עמודים : איורים צבעוניים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789651325380
מספר מערכת 990038640310205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?