חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"'ספר היובלים' הוא ספר עתיק המספר מחדש את המאורעות המתוארים בספר בראשית ובתחילת ספר שמות. הסיפור מחדש, או בלשון החוקרים משכתב, מעניק לקורא מידע באשר לזמנם של מאורעות קדם אלה, שכן מחבר הספר מפרט את זמנן המדויק של ההתרחשויות בציינו את מספר היובלים, השבועות והשנים שחלפו מעת בריאת העולם. כן לומד הקורא שבצד גיבורי ספרי בראשית ושמות פעלו מלאכי קודש, רוחות רעים ושר משטמה, והוא אף מתוודע לפרטים ולעלילות משנה הנעדרים מהתורה ואולם מצויים בחיבורים קדומים שכתבו יהודים בארץ ישראל ובאלכסנדריה ... 'ספר היובלים' נוטל חלק במחלוקת הנודעת מימי בית שני, כמה תורות ניתנו בסיני ובאיזה אופן נמסרו. קריאה בספר חושפת מחלוקות ונושאי דיון נוספים: מידת הפתיחות לתרבות ההלניסטית, הקבוצות הראויות להנהגה, לוח השנה וכמובן הפירוש הנכון לפסוקי התורה. הביאור לספר, המוצע במהדורה שלפניכם, עוקב אחר עמדותיו של בעל הספר ומאפשר לקורא להתחקות על עולמם הדתי והתרבותי של היהודים בעת העתיקה, על גווניו ועושרו. ; 'ספר היובלים' לא השתמר במהלך הדורות בשפת כתיבתו, עברית, ושרד בשלמותו רק בתרגומו לגעז. עם הגיעם של כתבי יד אתיופיים למערב, באמצע המאה הי"ט, התוודע העולם המערבי לספר ולהיקפו. בשנת 1861 התגלה תרגום לטיני של הספר ובשנת 1921 זוהו ציטוטים ממנו בכרונוגרפיה כתובה סורית. במחצית השנייה של המאה העשרים פורסמו רסיסים של כתבי יד בעברית ממערות קומראן. התרגום המוצע במהדורה שלפניכם הוא תולדה של קיבוץ כלל הנתונים המצויים בידינו בשפות השוות, ליבונם ושקליתם זה מול זה". -- מתוך דש הספר.

כותר ספר היובלים : מבוא, תרגום ופירוש / כנה ורמן
עורכת מרכזת: שלומית משולם.
כותרים נוספים יובלים
Added title page: Book of Jubilees : introduction, translation, and interpretation / Cana Werman.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים ורמן, כנה (מחבר מבוא מתרגם פרשן)
מוציא לאור ירושלים : יד יצחק בן-צבי
שנה תשע"ה 2015
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים 579-605) ומפתחות.
שער נוסף באנגלית.
סדרה בין מקרא למשנה - סדרת ספרים
ספריית דוד וימימה יסלזון
תיאור י, 627 עמודים, 4 עמודים לא ממוספרים
28 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789652173805
מספר מערכת 990038553790205171
קישורים לספר היובלים ב"מאגר כותר - ספרית עיון דיגיטלית" הקש כאן [מתוך הספרייה]
תמונה קדמית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?