חזרה לתוצאות החיפוש

"הגיור בישראל נמצא בלב הדיון הציבורי, אך מעט מאוד ידוע עליו: כמה אנשים מתגיירים בכל שנה ומהי החלוקה המגדרית בין המתגיירים? כמה מתגיירים נולדו בחו"ל וכמה בישראל? מדוע יש רבים המתחילים בתהליך ולא מסיימים אותו? האם החברה הישראלית והדתית תומכת בגיור? ומה עושה המנהיגות הפוליטית בנידון? מחקר זה פורס את תמונת הגיור השלמה. הוא חושף לראשונה את נתוני הגיור במלואם ואת הישגיה וכישלונותיה של המדיניות הממשלתית בעשור האחרון. בהמשך לכך הוא מציע מגוון אפשרויות לקידום הגיור בישראל: הסברה, התגייסות ממשלתית וחברתית, ליווי, תמיכה ואימוץ גישה הלכתית ומקרבת". -- מעטפת אחורית.

כותר אתגר הגיור בישראל : ניתוח מדיניות והמלצות / נתנאל פישר
עריכת הטקסט: יהושע גרינברג, ענת ברנשטיין.
כותרים נוספים Added title page: Challenge of conversion to Judaism in Israel : policy analysis and recommendations / Netanel Fisher.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים גרינברג, יהושע, 1963- (עורך)
מוציא לאור ירושלים : המכון הישראלי לדמוקרטיה
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר מבוא -- הגיור : האתגר של העם היהודי במאה העשרים ואחת -- שער ראשון. חשיבות הגיור מבחינה אישית, ציונית ודתית -- פרק 1."האם הנכד הישראלי שלך יהיה יהודי?" -- שער שני. הגיור בישראל: רקע היסטורי, תהליכים ונתונים מרכזיים -- פרק 2. גיור ודרכי ההתגיירות בישראל -- פרק 3.הגיור במספרים -- שער שלישי.הגורמים לחוסר ההצלחה של הגיור בישראל והפתרונות -- פרק 4.הגיור בישראל מנקודת מבטם של העולים הלא-יהודים : גורמי משיכה ודחייה -- פרק 5. מדיניות הגיור של מדינת ישראל ויחסה של החברה הישראלית-יהודית לגיור -- פרק 6. מגיור חילוני להפרטת הגיור : חלופות להתמודדות עם אתגר הגיור בישראל -- שער רביעי. קידום גיור אורתודוקסי ממלכתי : המלצות מעשיות -- פרק 7.החלופה המומלצת : גיור אורתודוקסי ממלכתי ומקרב -- פרק 8. המלצות מעשיות לקידום הגיור בישראל -- פרק 9. מי בעד מדינה יהודית? - סיכום -- נספח 1. הצעה להחלטת ממשלה בנושא עידוד הגופים העוסקים בגיור -- נספח 2. ביטולי גיור : הצעה לשינוי כללי הדיון לגיור -- נספח 3. מקורות הלכתיים להקלות בגיור.
הערות כולל הערות ביבליוגרפיות.
נוספו שער ותקציר באנגלית.
סדרה מחקר מדיניות
103
תיאור ix ,245 עמודים : איורים צבעוניים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655191707
מספר מערכת 990038522300205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?