חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר זה מביא את תולדות עיריית ירושלים בימי שלטון הבריטים, ועיקרו מאבק היהודים למניעת אפלייתם לרעה על ידי העירייה לעומת תושבי העיר הערבים, ובמיוחד מאבקם להעמדת יהודי בראש העירייה ... בפירוט רב מתאר הספר את שתי מערכות הבחירות לעיריית ירושלים שהיו בעידן הבריטי, ואגב כך את המגעים והמשאים בין ראשי המימסד הציוני - בהם קיש, ארלוזורוב, שרת ובן-צבי - ובין מנהיגי הערבים, בהם ראשי המפלגות הערביות דאז, ה'חוסיינים' וה'נשאשיבים', בעניינים שבין היהודים והערבים. בפירוט רב מתוארת גם מסכת היחסים שבין המפלגות היהודיות באותם הימים, הן זו שבין המפלגות הציוניות (לרבות 'הספרדים') לבין עצמן, והן זו שבין המפלגות הציוניות לבין 'אגודת ישראל' ... נחשפים בספר גם רעיונות ומאבקים לחלוקת העיר ולהקמת עירייה עברית נפרדת בה". -- כריכה אחורית.

כותר עיריית ירושלים 1948-1917 : יהודים וערבים / מאת אפרים אבן
עורך הסדרה: רון שלייפר
עריכת לשון: רינה נצר.
כותרים נוספים עירית ירושלים 1948-1917
Added title page: Jerusalem Municipality 1917-1948 : Jews and Arabs / by Ephraim Even.
מקום קשור Ari'el (West Bank)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שלייפר, רון (עורך)
מוציא לאור אריאל : המכון לחקר ביטחון ותקשורת - אוניברסיטת אריאל בשומרון
שנה תשע"ה 2015
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים 567-586) ומפתח.
נוספו שער, תוכן עניינים ותקציר באנגלית.
Hebrew with added title page, table of contents and summary in English.
תיאור 603 עמודים, 4 עמודים לא ממוספרים : פורטרטים, פקסימילים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789659207220
מספר מערכת 990038520930205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?