חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"אופני תצוגה של מרחב מוזיאלי, מפעילים רצף מרכיבים היסטוריים-סיבתיים המעצבים באמצעים חזותיים את האופן בו ההיסטוריה מסופרת ונחווית. בעזרת שיטות איסוף, מיון, שימור, מחקר, תצוגה וחינוך, מנסה התצוגה המוזיאלית להמחיז נרטיב לינארי ומגמתי, שלא רק מצדיק את סמיכותם של מוצגים מסוימים המוצגים תחת קורת גג אחת, אלא גם מעורר תחושת שייכות והזדהות. עם התעוררותה של תודעה יהודית-לאומית בתחילת המאה התשע עשרה הוקמו בתי נכות יהודיים ברבות מערי אירופה. אלה תרמו רבות להצלתה של המורשת היהודית ולשימורה, כמו גם לקידום ההתחדשות הלאומית בארץ ישראל. “בצלאל”, אותו הקים בוריס שץ ב-1906 כביטוי ישיר לאותה התעוררות, היה סמל למפעל ציוני, מחקרי וחינוכי, שביסס לקסיקון איקונוגרפי יש מאין, ושיקף את השאיפות הלאומיות והתרבותיות. לצד “בצלאל” החל שץ לבנות אוסף שבמרכזו אלמנטים ארכיאולוגיים, בוטניים וזואולוגיים ארץ-ישראלים, כשחלק מינורי הוקדש לאמנות יהודית. היה זה מאגר של ידע שגויס במטרה לכונן סגנון עברי שישרת נרטיב ציוני חדש. התצוגה האקלקטית שאפיינה את בית הנכות הלאומי, נתפסת היום כמצבור מגובב של ראיות ומהווה מקרה מבחן מענין, המעורר שאלות ביחס לדימוי המוזיאון כהיכל-מיכל של ידע ותרבות". -- מההקדמה.

כותר מאסף : תצוגה לא שימושית / אוצרת: טלי בן נון
קטלוג: טלי בן נון ... גדעון עפרת ...
עיצוב והפקת הקטלוג: סטודיו שמעון שניידר.
כותרים נוספים Added title page: Gatherer : nonfunctional display / curator, Tali Ben Nun
catalogue text, Tali Ben Nun
Hebrew editing and English translation, Daria Kassovsky.
Gatherer, Nonfunctional Display
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בן נון, טלי (אוצר מחבר טקסט נוסף)
מוציא לאור ירושלים : בית האמנים ירושלים
שנה 2015
הערות קטלוג תערוכה בעברית ובאנגלית עם שער נוסף, מאי-אוגוסט 2015.
Catalogue for the exhibition held at the Jerusalem Artists' House, May-August 2015.
Hebrew and English.
תיאור 61 עמודים, 3 עמודים לא ממוספרים : איורים
24 ס"מ.
שפה עברית
אנגלית
שנת זכויות יוצרים ©2015
מזהה ISBN9789657319314
מספר מערכת 990038445120205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?