חזרה לתוצאות החיפוש

"ספרה של ריקי גליה, אשר מתבסס על חקר מקרה היסטורי-אתנוגרפי, מתמקד באחריות חברתית של עסקים כפי שהתהוותה בבנק דיסקונט, תוך כדי התייחסות להתפתחות ההיסטורית של העשייה הפילנתרופית המגוונת של הבנק ובעליו, בני משפחת רקנאטי, מאז היווסדות הבנק בשנת 1935. בנוסף לכך מתמקד הספר בבחינת תרומתו של השיח הניהולי שרווח בבנק להתעצבות הפעילות הפילנתרופית של הבנק ומנהליו בעבר, והוא מעלה לדיון את השאלה ביחס למידת תרומתם של פרקטיקות ניהוליות ופילנתרופיות שיישמו בעליו להתעצבות דפוסים עכשוויים של אחריות חברתית בבנק. הספר מראה שפרקטיקות של פילנתרופיה ונדבנות בשנות כהונתה של משפחת רקנאטי בבנק שאבו הן ממודלים ניהוליים פטרנליסטיים והן מהמורשת המשפחתית שהנחילו הבעלים, אשר נטועים עמוק בתרבות הארגונית של הבנק. כמו כן הוא מצביע על כך שהחשיבה העסקית הייתה שזורה בעשייה הפילנתרופית של הבעלים מראשית היווסדות הבנק". -- מהמעטפת האחורית.

כותר מפילנתרופיה לאחריות חברתית של עסקים : המקרה של בנק דיסקונט / ריקי גליה
עורך הספר: יהונתן דיין.
כותרים נוספים On verso of title page: From philanthropy to business for social responsibility : the case of Discount Bank / Riki Galia
editor: Yehonatan Dayan
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים דיין, יהונתן, 1978- (עורך)
מוציא לאור תל אביב : רסלינג
שנה .2015
הערות "ספר זה הוא עיבוד של חיבור לתואר דוקטור שכתבתי במסגרת לימודיי במחלקה לסוצילוגיה ולאנתרופולוגיה באוניברסיטת בר-אילן".
כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים 317-313).
סדרה הסדרה לחקר ישראל - חברה, תרבות והיסטוריה
תיאור 317 עמודים
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038442020205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?