חזרה לתוצאות החיפוש

"לאחר כשלושה עשורים של דיונים ומחלוקות בכנסת ובציבור הושלם באדר ב', תשס"ח, תהליך של חקיקת חוק השתלת אברים, התשס"ח-2008, וחוק מוות מוחי נשימתי, התשס"ח-2008. שני החוקים האלה אמורים להסדיר את הליך השתלת האברים, להתגבר על המחסור המתמשך באברים להשתלה ובד בבד למנוע התפתחות של תופעות שליליות הנוגדות את ערכיה של מדינת ישראל. ; הספר הזה מתמקד בהיבט המשפטי של הליך השתלת האברים בישראל. הוא משמש סיכום מוער ומואר של הגישה המשפטית הנוגעת לא רק למשפטנים ועורכי-הדין, אלא גם לקהל ה"צרכנים" - כלומר לתורמי האברים ובני משפחותיהם והחולים הממתינים לניתוחי ההשתלה ובני משפחותיהם. מתוך כך המחבר מנתח את החוק והוראותיו סעיף-סעיף כדי לאפשר לכל מבקש להתמצא בנבכי משמעויותיו. כמו כן לכל סעיף מיתוסף סכום הידע המשפטי המצטבר, וכן הערות והשגות בנוגע להיתכנות החוק והוראותיו בעתיד. זאת ועוד, בצד הניתוח המעשי מוצגת תמונה רחבה של הנושאים המהותיים, המאפשרים לקורא לבחון את מכלול השיקולים שעמדו לפני המחוקק עד גיבוש הנוסח הסופי של החוק. ; בנושאים הנידונים בספר: האיסור על סחר איברים להשתלה, היתכנות של תרומת איברים אלטרואיסטית, מעמדו של המרכז הלאומי להשתלות ותפקידיו, סמכויות ועדות ההערכה האמונות על אישור הבקשה לתרומת איברים, הנהלים לנטילת אברים מן החי ומן המת, ובכלל זה תוקפם המשפטי של כרטיסי אדי וכרטיס "בלבבי". כמו כן נבחן בעין ביקורתית נוהל הקדימות שהונהג בקבלת איבר להשתלה". -- מעטפת אחורית.

כותר השתלת אברים : חקיקה, פסיקה ומעשה / יוסי גרין
עריכת לשון: סיון סויסה.
כותרים נוספים On verso of title page: Organ transplantation : legislation, ruling and practice / Yossi Green.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל-אביב : הוצאת רסלינג
שנה 2015
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים 235-242) ומפתחות.
סדרה הסדרה למשפט וחברה
תיאור 242 עמודים : פקסימיל
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038422950205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?