חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר סיפורי חיים של מנהלות ערביות במערכות ציבוריות בישראל שופך אור על חייהן של עשרים וארבע נשים ערביות חלוציות שהגיעו לניהול במערכות החינוך והרווחה, על האתגרים שעמדו בפניהן כנשים בחברה הנמצאת במעבר ממסורת למודרנה, על דרכי התמודדות שלהן ועל נחישותן להגיע לעמדת מנהיגות. הסיפורים מציעים אשנב אל עולם חברתי עשיר ורב פנים ומאפשרים לקוראים להכיר את התחום הפרטי, המקצועי והציבורי כפי שהם משתקפים מעיני המרואיינות. בספר מוצגים הרקע הביוגרפי של המנהלת, הזוית המגדרית של מנהיגות וניהול, מנהיגות נשים בחברה הערבית בישראל והעצמה במשפחה. הספר דן בהיבטים פוליטיים - חברתיים של כניסת נשים לניהול, התקבלות המנהלות בחברה ותרומתן לחינוך הערבי ולחברה. ספר זה מעשיר את המחקר הקיים בהאירו את נקודת המבט של מנהלות ערביות כחלק מהמחקר על נשים בתפקידי מנהיגות וניהול. הספר יכול לשמש מקור לחוקרים, סטודנטים ומנהלים בחינוך וברווחה, ולמתעניינים בחברה הערבית בישראל". -- מעטפת אחורית.

כותר סיפורי חיים של מנהלות ערביות בישראל : מבט חברתי, תרבותי, פוליטי ומקצועי / ד"א תמר שפירא וד"ר ח'אלד עראר.
כותרים נוספים ספורי חיים של מנהלות ערביות בישראל
On verso of title page: Life stories of female Arab managers in Israel : social, cultural. political and professional aspects / Tamar Shapira and Khalid Arar.
מקום קשור Haifa (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים עראר, ח'אלד (מחבר)
מוציא לאור חיפה : פרדס הוצאה לאור
אור יהודה : מל"א - המרכז ללימודים אקדמיים
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר מבוא -- פרק ראשון. סיפור המחקר -- פרק שני. מנהיגות של נשים ערביות: הגדרות והקשרים -- פרק שלישי. פרופיל ביוגרפי, מינוי מנהלות ומנהיגות נשים בחינוך -- פרק רביעי. מנהלות תיכון בחברה מסורתית -- פרק חמישי. מעבר ללבוש מסורתי, העצמה וזהות של מנהלות מוסלמיות -- פרק שישי. "אני רואה את עצמי כמשנה חברה".
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים 182-151).
תיאור 182 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9781618381552
מספר מערכת 990038422810205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?