חזרה לתוצאות החיפוש

"הקמת מדינת ישראל היא האירוע המשמעותי ביותר בחייו של העם היהודי במאה האחרונה, ואולי אף באלפי השנים האחרונות. המפגש הייחודי והמרתק בין המדינה כארגון פוליטי מודרני לבין היהדות כתרבותו הלאומית של עם עתיק־יומין יצר את הצירוף "מדינה יהודית", מונח שנטבע כבר במגילת העצמאות ומאוחר יותר נהפך לחלק מההגדרה החוקתית של מדינת ישראל. ואולם מהי "מדינה יהודית" ובמה היא שונה ממדינה "רגילה"? שאלה זו היא שאלת מפתח בהוויה הישראלית. העמדות השונות של בעלי המחלוקת בסוגיה, הוגי דעות, משפטנים, רבנים, פוליטיקאים וכל מי שרגיש לשירת החיים הלאומיים, מבטאות חזונות שונים למדינה, לחברה הישראלית ולעם היהודי. ; כשיהדות פוגשת מדינה הוא פרויקט ייחודי. הוא ממפה, לראשונה, את שלל העמדות המתנצחות בחיינו הציבוריים באשר ליהודיותה של המדינה ואגב כך מסרטט את העושר הרעיוני המרשים הקיים היום במדינת ישראל. עושר זה ממלא את החלל שבמסורת היהודית בכל הנוגע למשמעותה ולתפקידה של המדינה, והוא נפרש כאן במלוא צבעוניותו בידי טובי המומחים. רכיבי הפולמוס בין חרדים, דתיים וחילונים בדבר הבנת תכליתו של המפעל הלאומי ומשמעותו, כמו גם המחלוקות העמוקות בתוך כל אחד מן המחנות, מתוארים בשפה שווה לכל נפש ובדרך המאפשרת דיאלוג ביניהם". -- כריכה אחורית.

כותר כשיהדות פוגשת מדינה / ידידיה צ' שטרן, בנימין בראון, קלמן נוימן, גדעון כ"ץ, ניר קידר
עריכת הטקסט: קרן גליקליך.
כותרים נוספים On verso of title page: When Judaism meets the state / Yedidia Z. Stern, Benjamon Brown, Kalman Neuman, Gideon Katz, Nir Kedar.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בראון, בנימין, 1966- (מחבר)
מוציא לאור תל אביב : משכל - הוצאה לאור מיסודן של ידיעות אחרונות וספרי חמד
שנה 2015
הערת תוכן ותקציר פתיחה -- שער 1. הישראלים והמדינה היהודית / ידידיה צ' שטרן -- שער 2. היהדות החרדית והמדינה / בנימין בראון -- שער ג. הציונות הדתית והמדינה / קלמן נוימן -- שער 4. יהדותה של מדינת ישראל בעיני אנשי רוח חילונים / גדעון כ"ץ וניר קידר.
הערות בתחתית השער גם: המכון הישראלי לדמוקרטיה.
כולל הפניות ביבליוגרפיות.
סדרה ידיעות ספרים
תיאור 511 עמודים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655641202
מספר מערכת 990038394350205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?