חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

"מדיניות ההפרטה הנוהגת מאז שנות השמונים של המאה העשרים שינתה את פני החברה והכלכלה בישראל יותר מכל רפורמה אחרת. אין מדובר רק בסוגיה כלכלית, שכן ההפרטה קשורה קשר הדוק להשקפות עולם בדבר היחסים הרצויים בין המדינה לאזרחיה. הספר הוא פרי מחקר שהחל ב-2007 במרכז לצדק חברתי ודמוקרטיה ע"ש יעקב חזן במכון ון ליר בירושלים, במסגרת פרויקט בין-תחומי רחב היקף. הספר דן בתיאוריות כלכליות ופוליטיות, ונבחנים בו תחומי האחריות של המדינה, הסטת הגבולות בין הציבורי לפרטי וכלי הרגולציה המשמשים את המדינה. בספר מנותחים גם מהלכי הפרטה שננקטו בתחומים כגון תשתיות, חינוך, בריאות, פנסיה, כוח אדם ועוד. למאמרים המכונסים בו מסגרת אנליטית אחת, והיא מעידה שהתחומים הנדונים אינם עומדים לעצמם אלא יש להם מכנה משותף המצביע על טיבה של מדיניות ההפרטה בישראל. הספר אינו מבקש לטעון שכל הפרטה היא בהכרח שלילית, אולם הוא מתנגד להנחה הרווחת שכל הפרטה היא חיובית. לפי גישה זו, נקודת המוצא הרצויה לדיון בהפרטה היא שנטל ההוכחה הוא על אלה שמבקשים להסיט את הגבולות שבין הציבורי לפרטי". -- מעטפת אחורית.

כותר מדיניות ההפרטה בישראל : אחריות המדינה והגבולות בין הציבורי לפרטי / עורכים - יצחק גל-נור, אמיר פז-פוקס, נעמיקה רצון
מפיקה: יונה רצון.
כותרים נוספים On verso of title page: Privatization policy in Israel : state responsibility and the boundaries between the public and the private / editors - Itzhak Galnoor, Amir Paz-Fuchs, Nomika Zion.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים גל נור, יצחק, 1940- (עורך מחבר מבוא מחבר טקסט נוסף)
מוציא לאור ירושלים : מכון ון ליר
בני ברק : הוצאת הקיבוץ המאוחד
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר מבוא / יצחק גל-נור, אמיר פז-פוקס -- מדיניות ההפרטה: על מי נטל ההוכחה? / יצחק גל-נור -- הפרטת האדם: עלויות לא מדידות / שיבי גרינפילד -- תיאוריות כלכליות-פוליטיות של הפרטה / שיר חבר -- מגמות ותהליכי הפרטה בשירותים החברתיים בישראל / אסא מרון -- רפורמות ורגולציה בחברות ממשלתיות בישראל: ענפי תשתית / אייל טבת -- הפרטה במערכת החינוך / ניר מיכאלי -- הפרטה במערכת הבריאות / דוד חיניץ, אילנה גראו -- הפרטה של שירותים חברתיים באמצעות מיקור-חוץ / רונן מנדלקרן, אריק שרמן -- הפרטת הפנסיה התעסוקתית בישראל / לילך לוריא -- עובדים בעידן של הפרטה / אמיר פז-פוקס -- צמתים בהפרטת המרחב, 1948-2008 / ארז צפדיה, חיים יעקובי -- הגירעון הרגולטורי של עידן ההפרטה / דוד לוי-פאור, נעם גדרון, סמדר מושל -- סיכום: שינויים נחוצים במדיניות ההפרטה בישראל / יצחק גל-נור, אמיר פז-פוקס.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים 506-558) ומפתח.
תיאור 579 עמודים, 6 עמודים לא ממוספרים : דיאגרמות צבעוניות
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789650207281
מספר מערכת 990038393990205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?