חזרה לתוצאות החיפוש

כל המעמיק בלימוד המקרא נדרש בצורה כלשהי לנתונים טקסטואליים, ואלה נמצאים במגילות עבריות קדומות, בכתבי-יד עבריים מימי הביניים או בתרגומים עתיקים. חשיבות מרובה נודעת למגילות עבריות מקומראן שליד ים המלח ולתרגום השבעים היווני, אך החשוב מכולם הוא נוסח המסורה המוכר מתוך מקורות רבים מימי בית שני ומימי הביניים. מקורות אלה ואחרים, בעברית ובתרגום, מוצגים בספר זה בהרחבה. נוסח המסורה, המיוצג בכל מהדורות המקרא, יישאר לעולם המקור המרכזי ללימוד המקרא, אך ספר זה יציג בהרחבה גם את המקורות האחרים. בין היתר ימצא בו הקורא דיון בשאלה כיצד להתייחס לריבוי ההבדלים בין המקורות השונים של נוסח המקרא. ספר זה גם מתאר את התהליך הארוך של העתקת ספרי המקרא ומסירתם וכן את התהליכים שיצרו סוגים שונים של הבדלים בין הטקסטים. נעשה ניסיון לעמוד על ערכם ההשוואתי של הבדלים אלה בין המקורות ומוקדשת תשומת לב להצעות תיקון ולמהדורות ביקורתיות. שפע של דוגמאות, טבלאות ולוחות מעשירים את הדיון. ; כ"ד שנים חלפו מאז פרסום המהדורה הראשונה של ספר זה (1989) ובתקופה זו חלו שינויים רבים בהבנת תחומי משנה רבים בביקורת נוסח המקרא. רוב התחומים של חקר הנוסח יונקים עתה מן המידע שבמגילות מדבר יהודה שפורסמו בינתיים במלואן. באותה תקופה גם הופיעו מחקרים טקסטואליים רבים מאד. מבנה הספר לא השתנה, אך נוספו חלקי פרקים וסעיפים. השינויים העיקריים, ובהם הוספת "הסבר מונחים ומושגים", "מדריך דידקטי קצר" והוספת הפרק העשירי ("כלים ממוחשבים לחקר ביקורת הנוסח"), נמנו בהקדמה". -- מעטפת אחורית.

כותר ביקורת נוסח המקרא : פרקי מבוא / מאת עמנואל טוב
תרגום ועריכת לשון: רונאלה מרדלר.
כותרים נוספים Textual criticism of the Hebrew Bible. Hebrew
בקורת נוסח המקרא
מהדורה מהדורה שנייה מורחבת ומתוקנת.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים מרדלר, רונאלה, 1965- (מתרגם)
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה תשע"ד 2013
הערות "המהדורה הנוכחית מעדכנת ומתקנת לא רק את המהדורה העברית הראשונה אלא גם את המהדורה האנגלית האחרונה (2012), והיא משמשת אפוא כגרסה המעודכנת ביותר של ספר זה". -- מתוך ההקדמה.
כולל ביבליוגרפיה (עמודים כג-נ) ומפתחות.
נוספו שער ותוכן עניינים באנגלית.
סדרה ספריית האנציקלופדיה המקראית
לא
תיאור נב, 411, 32, VIII עמודים : פקסימילים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655361230
מספר מערכת 990038390650205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?