חזרה לתוצאות החיפוש

"בקרב המוני המהגרים שהפכו את ניו יורק בראשית המאה העשרים לעיר היהודית הגדולה בעולם, צמחה תרבות מרהיבה ביידיש - עיתונות, תאטרון, ספרות. עשרות יוצרים עיצבו הוויות חיים מגוונות שקישרו בין העולם הישן לארצם החדשה. הייתה זאת מזיגה חד-פעמית ומיוחדת במינה בין 'מזרח' - מזרח אירופה היהודית - ובין 'מערב' - מרחביה של ארצות הברית, ובעיקר חייה המסחריים של העיר הגדולה. פרקי הספר מצטרפים זה לזה ומתארים מערך עשיר ומרובד שעמד על תלו שלושה דורות ויותר והתחוללו בו שינויים מפליגים: מן השירה רווית הרגש והפתוס והמחזות המלודרמטיים בדור הראשון להגירה, העפילה ספרות זו לכתיבתם המודרניסטית של משה לייב האלפרן, א' ליילס, יעקב גלאטשטיין ואנה מרגולין ולפרוזה המסנוורת בעושרה של יצחק בשביס". -- כריכה אחורית.

כותר כאן גר העם היהודי : ספרות יידיש בארצות הברית / אברהם נוברשטרן
עריכת לשון: אברהם בן-אמתי.
כותרים נוספים Added title page: Here dewlls the Jewish people : a century of American Yiddish literature / Avraham Novershtern.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : הוצאת ספרים ע"ש י"ל מאגנס - האוניברסיטה העברית
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר פרק 1. ענף וגזע: המרכז האמריקני של ספרות יידיש -- פרק 2. 'כאן גר העם היהודי': אמריקה כאתגר לספרות יידיש -- פרק 3. עלייתו ושקיעתו של סופר היידיש באמריקה -- פרק 4. זכויות ועוונות: הורים ובניהם בתרבות יידיש באמריקה -- פרק 5. ל' שפירא: משא העבר וסתמיות ההווה -- פרק 6. מעגלים נפתחים: אמריקה ברומנים של שלום אש -- פרק 7. משה לייב האלפרן: נפתוליה של התחדשות שירית -- פרק 8. א' ליילס: המשורר המודרניסטי כיהודי חדש -- פרק 9. 'סולטאן צעיר ברחוב היהודי הסואן': שירתו המוקדמת -- פרק 10. פנים ומסכה: שירתה של אנה מרגולין -- פרק 11. המשורר המודרניסטי לנוכח זמנו: הפואמה 'צו דיר - צו מיר' (אליך - אליי) לא' ליילס -- פרק 12. המזוודות הפתוחות: יעקב גלאטשטיין, 'ווען יאש איז געקומען' (כשיאש הגיע) -- פרק 13. התכנית המתעתעת: 'דער גייער' (המהלך) למנחם בורישו -- פרק 14. פולין בניו יורק - גבולות הזיכרון: 'די פאמיליע מושקאט' (משפחת מושקאט) ליצחק בשביס -- נספח כרונולוגי: ספרות ותרבות יידיש בארצות הברית.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים [721]-736 ומפתח.
שער נוסף באנגלית.
סדרה מחקר ועיון
תיאור 747 עמודים, 2 עמודים לא ממוספרים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789654938228
מספר מערכת 990038364730205171
קישורים לספר כאן גר העם היהודי במאגר מאגנס הקש כאן [מתוך הספרייה].
תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?