חזרה לתוצאות החיפוש

הספר שלפנינו אינו מבקש לגולל את סיפורה של העדה הדרוזית למן ראשית ימיה, ואף לא את סיפור הברית שכרתו בניה עם מדינת ישראל. כל שהוא מבקש הוא לפתוח צוהר לקורא העברי אל פרשיות ופרקים נעלמים בסיפור "מעשה המרכבה" הדרוזי כפי שהלך ונבנה לאורך אלף השנים האחרונות, ושאחד משיאיו הוא ללא ספק ההתיישבות הדרוזית בארץ ישראל וסיפורו של הקשר המיוחד שנרקם בינם לבין הישוב היהודי ולימים עם מדינת ישראל. זהו ספר מרתק, ספר חשוב מאין כמוהו. פרי הילולים המהוה בעצמו נדבך "במעשה המרכבה" של הכותב. שהרי הספר מתוסף לשורה של מחקרים קודמים של שמעון אביבי החוברים יחדיו לשרטט תמונה מלאה ועשירה של תולדות הדרוזים במדינת ישראל. הספר נכתב ברגישות ובאהבה רבה בידי בר סמכא שהקדיש את חייו הבוגרים לחקר העדה ולהעמקת ההבנה בין הציבור היהודי לבין הדרוזים אזרחי מדינת ישראל. על כך ראוי הספר וראוי מחברו לכל שבח-- כריכה אחורית

כותר דרוזים - מעשה מרכבה / שמעון אביבי
ערך: אלי שילר.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שילר, אלי, 1938-2018 (עורך)
מוציא לאור ירושלים : הוצאת ספרים אריאל
שנה 2014
הערות כולל מפתח.
תיאור 340 עמודים : איורים, מפות, פורטרטים, פקסימילים
25 ס"מ.
שפה עברית
שנת זכויות יוצרים ©2014
מספר מערכת 990038233970205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
דרוזים - מעשה מרכבה / שמעון אביבי ; ערך: אלי שילר – הספרייה הלאומית
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?