חזרה לתוצאות החיפוש

רב סעדיה גאון, 'ראש המדברים בכל מקום', היה מן האישים המשפיעים ביותר בתולדות התרבות היהודית. הוא חידש והנהיג בכל שדה ובכל סוגה שבהם עסק, ובעיקר במונוגרפיות הלכתיות, פרשנות המקרא, חכמת הלשון, הגות דתית ופיוטים. בעת אחת היה מחדש ומשמר, ובעיקר שאף לשמר את דת ישראל כפי שעיצבוה חכמי המשנה, התלמוד והמדרשים, בעיצוב הולם את רוח זמנו ובלשון המקובלת בזמנו, ערבית-יהודית, ובהתאמה למושגים הדתיים והמדעיים שהיו מקובלים בזמנו ... באסופה זו נכללו כל המאמרים שפרסם עד היום פרופ' חגי בן-שמאי על פרשנות המקרא וההגות הדתית במשנתו של רס"ג ... רוב המאמרים פורסמו בעברית. שישה פורסמו בשעתם באנגלית ותורגמו לעברית לאסופה זו". -- כריכה אחורית.

כותר מפעלו של מנהיג : עיונים במשנתו ההגותית והפרשנית של רס"ג / חגי בן שמאי.
כותרים נוספים On verso of title page: Leader's project : studies in the philosophical and exegetical works of Saadya Gaon / Haggai Ben-Shammai.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר פתיחה: יצירתו הפרשנית וההגותית של רס"ג - מפעלו של מנהיג -- שער 1. הגות - השיטה בכללותה -- שער 2. הגות - סוגיות -- שער 3. תולדות תרגומיו ופירושיו של רס"ג -- שער 4. שיטתו הפרשנית של רס"ג -- שער 5. סוגיות פרשניות.
הערות כולל ביבליוגרפיות (עמודים 494-530) ומפתחות.
סדרה אסופות
ט
תיאור 548 ע'
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655361391
מספר מערכת 990038225070205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?