חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר חלוצי זה עוסק בשירת ה'חנין' (געגועים) והקינה על הערים בשירה הערבית ובשירה העברית באנדלוסיה המוסלמית במאות ה-11 וה-12. הספר מתמקד ביצירתם של ארבעה משוררים בני אותה תקופה: שני מוסלמים - אבן חמדיס יליד סיציליה (1132-1050) ואבן ח'פאג'ה (1138-1158); ושני יהודים - משה אבן עזרא (1138-1085) ויהודה הלוי (1141-1075). ההתחקות על יסודות הקינה והגעגועים, למן השירה הערבית הקדומה ועד לתקופה האנדלוסית, בהשוואה לשירה העברית באנדלוסיה, מוכיחה שמשה אבן עזרא ויהודה הלוי, שהושפעו רבות מן השירה הערבית והפואטיקה שלה, שילבו בשירתם מוטיבים ויסודות רבים שמקורם בסוגת החנין". - כריכה אחורית.

כותר הגעגועים והקינה על הערים בשירה הערבית והעברית באנדלוסיה / ד"ר עבדאללה אבראהים טרביה.
כותרים נוספים للكتاب عنوان ثان بالعربية: الحنين ورثاء المدن في الشعر الاندلسي / د. عبد الله ابراهيم طربية
حنين ورثاء المدن في الشعر الاندلسي / د. عبد الله ابراهيم طربية
Facing title page: Nostalgic and elegy for cities in the Andalusian Arabic and Hebrew poetry / Dr. Abdallah Ibrahim Tarabieh.
מקום קשור Baka al R'arbiyya (Israel)-place of publication
מוציא לאור באקה אלגרבייה : המרכז לחקר הספרות המשווה - אקדמיית אלקאסמי - מכללה אקדמית לחינוך
שנה .2015
הערות מבוסס על עבודת הדוקטור שכתב המחבר במסגרת לימודיו באוניברסיטת בר אילן, 2009.
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 191-181).
עברית וערבית. נוסף תקציר באנגלית.
תיאור VI, 191, VIII עמודים
25 ס"מ.
שפה עברית
ערבית
מספר מערכת 990038168450205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?