חזרה לתוצאות החיפוש

ספרה של אליזבט אן פין הוא מעין יומן נוסטלגי המתאר באופן כרונולוגי את רצף האירועים שחוותה במשך חייה הארוכים, כשבמרכזם ירושלים ... הדברים הוכתבו למזכירה שרשמה מפיה את הדברים בשנת 1913, בהיותה בת 88 ... ספרה מובא בסדר כרונולוגי, שראשיתו בימי ילדותה בפולין, שם כיהן אביה, שהיה אישיות רמת דרג, בשליחות המסיון. היא מביאה תיאור קצר של ימי ילדותה ונעוריה באנגליה ותיאור מקיף וממצה על המוצאות אותה, חוויותיה ומפעלותיה כאשת הקונסול הבריטי בירושלים. כן מובא תיאור קצר על חייה לאחר שובה לאנגליה ב-1863 ועד לפטירתה ב-1921 בגיל מופלג ... ספרה של הגב' פין מתמקד בתושבי העיר לעדותיהם. מיוחד ספר זה הוא התיאור הנרחב המוקדש לאנשים הרבים, רובם אישים רמי יחס, כמו דיפלומטים ובעלי תפקידים חשובים בשירותה של בריטניה, שהכירה במסגרת תפקידה. לצידם אנו פוגשים בנוסעים חשובים ובאמנים, שאליהם התוודעה אישית בגין מעמדה ... בעזבונה נשתמר אלבום ייחודי ובו אוסף תמונות שבמרכזו אישים בני זמנה, מבקרים ותושבים מקומיים כאחד". -- מן ההקדמה.

כותר זיכרונות מירושלים ומארץ ישראל : (1863-1846) : זיכרונות אליזבט אן פין (אשת הקונסול הבריטי ג'יימס פין) / ערך והוסיף מבוא והערות: אלי שילר
מתווה ועורך לשון: אלי שילר
עימוד ועריכה גרפית: חנה עטיה
תרגמו מאנגלית: עינת בן ארי, אלדד הדר ואלי שילר.
כותרים נוספים Reminiscences of Mrs. Finn, member of the Royal Asiatic society. Hebrew
זכרונות מירושלים ומארץ ישראל
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחבר/יוצר שילר, אלי, 1938-2018 (עורך מחבר מבוא מעיר מתרגם)
מוציא לאור ירושלים : הוצאת ספרים אריאל
שנה 2015
הערות כולל אלבום התמונות של משפחת פין (עמודים 171-239) / תחקיר והסברי התמונות: ד"ר נורית שלו כליפא וד"ר לביא שי.
"לנוסח העברי של הספר נוספו: הקדמה, תוכן עניינים, חלוקה לפרקים ופרקי משנה, שיר של נעמי שמר המוקדש לגב' פין, הדפסים מספרה של הגב' פין 'זריחה מעל ירושלים', הערות, תמונות מהאלבום של משפחת פין, מפתח".
כולל רשימת עבודותיה של הגברת פין (עמוד 152) ומפתח.
נוספו שער וכותרות התמונות באנגלית.
תיאור 239 עמודים : איורים צבעוניים, פורטרטים, פקסימיל
30 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038142940205171
קישורים תמונה קדמית
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?