חזרה לתוצאות החיפוש

"ולדימיר (זאב) ז'בוטינסקי - עיתונאי, מבקר תרבות, מתרגם, סופר, משורר ופוליטיקאי - הוא דמות חידתית ושנויה במחלוקת בתולדות הציונות ... הספר מתחקה אחר הביוגרפיה האינטלקטואלית של ז'בוטינסקי כסופר. נבחנת בו יצירתו הספרותית בהקשר הרחב של חייו ופעילותו הפוליטית וביחס לכתיבתו בסוגות ובמסגרות כתיבה אחרות - כתיבתו העיתונאית, ביקורת הספרות והאמנות שלו ושיח ה'עצמי' שעוצב במכתביו, בכתיבתו האוטוביוגרפית ובעדויות בני התקופה. לצד הצבעה על רצפים ומוטיבים חוזרים נחשפות בספר סתירות ומתוארים נתקעים בין התקופות השונות, הסוגות והנושאים בכתיבתו, וכן בין הספרה הספרותית, הפוליטית והאישיות בחייו. לצד העיסוק ביצירותיו הקנוניות - הרומנים 'שמשון' ו'חמשתם' - מוצגות יצירות שחלקן לא נדונו עד כה". -- מעטפת אחורית.

כותר בין ענני זוהר : יצירתו של ולדימיר (זאב) ז'בוטינסקי בהקשר החברתי / סבטלנה נטקוביץ'
עריכה לשונית: ליאורה הרציג.
כותרים נוספים בין ענני זהר
On verso of title page: Among radiant clouds : the litrature of Vladimir (Ze'ev) Jabotinsky in its social context / Svetlana Natkovich.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : הוצאת ספרים ע"ש י"ל מאגנס - האוניברסיטה העברית
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר מבוא: בין אש הנעורים למרד הזקנים -- פרק 1. אדם ללא תווית והמיליה האידיאולוגי-תרבותי שלו -- פרק 2. מודרניסט מאודסה (1897-1903) -- פרק 3. הסופר כפעיל לאומי (1904-1922) -- פרק 4. בחזרה אל המיתוס (1923-1928) -- פרק 5. בין פרגמנטים של זהות (1929-1940) -- סוף דבר.
הערות "ספר זה מבוסס על עבודת דוקטור שהוגשה לסנאט אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ב-2011".
כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים 279-301) ומפתח.
סדרה מחקר ועיון
תיאור 310 עמודים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789654937719
מספר מערכת 990038131900205171
קישורים לספר בין ענני זוהר במאגר מאגנס הקש כאן [מתוך הספרייה].
תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?