חזרה לתוצאות החיפוש

"פילוסופים ששינו את העולם מעניק לקוראים סקירה רחבה של הרעיונות המהפכניים אשר שינו את השקפתנו על העולם ב– 2500 השנים האחרונות. סטיבן לאו מתמצת ומפענח בעבורכם את עיקרי הגותם של 50 מהמוחות הגדולים בהיסטוריה - מבודהה וקונפוציוס, דרך ההוגים הגדולים של יוון העתיקה ועד לפילוסופים דגולים כמו שפינוזה, שופנהאואר וסימון דה בובואר. כאשר לאו שופך אור על הרעיונות של סוקרטס או על ההנחיות של מקיאוולי כיצד יש לשלוט, וכשהוא מנסה להבהיר מה עומד מאחורי המשפט הידוע של דקארט - "אני חושב, משמע אני קיים" - הוא מקפיד להציע הסברים ברורים ותמציתיים. לאו משתדל להימנע מהשפה המקצועית ומהלוגיקה הסבוכה המקושרת בדרך כלל עם ספרי פילוסופיה, ומעדיף להציג בשפה בהירה ופשוטה את מחשבותיהם של אפלטון ושל לוק על המציאות, את דעתם של אוגוסטינוס ושל סארטר על החופש, את השקפתם של הובס ושל רוסו על הממשל, את כתביהם של הגל ושל מרקס על הקדמה, את עמדתם של ברקלי ושל יום כלפי האל, את יחסם של ניטשה ושל מיל למוסר, את התפלפלותם של ראסל ושל ויטגנשטיין בשאלת המשמעות, ועוד". -- מהכריכה האחורית.

כותר פילוסופים ששינו את העולם : חייהם ורעיונותיהם של הוגי הדעות החשובים בהיסטוריה / סטיבן לאו
תרגמה מאנגלית: אינגה מיכאלי
ייעוץ מקצועי למהדורה העברית: ד"ר רונית פלג.
כותרים נוספים Great philosophers Hebrew
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים מיכאלי, אינגה (מתרגם)
מוציא לאור תל אביב : מטר הוצאה לאור
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר הבודהה -- קונפוציוס -- פרמנידס -- זנון -- סוקרטס -- אפלטון -- אריסטו -- אוגוסטינוס -- אנסלם -- אבן רושד -- תומס אקווינס -- ויליאם איש אוקאם -- ניקולו מקיאוולי -- פרנסיס בייקון -- תומס הובס -- רנה דקארט -- בלז פסקל -- ג'ון לוק -- ברוך בנדיקטוס שפינוזה -- גוטפריד וילהלם לייבניץ -- ג'ורג' ברקלי -- דייוויד יום -- ז'אן ז'אק רוסו -- עמנואל קאנט -- ג'רמי בנתאם -- גיאורג הגל -- ארתור שופנהאואר -- ג'ון קירקגור -- קארל מרקס -- צ'רלס סאנדרס פירס -- ויליאם ג'יימס -- פרידריך ניטשה -- גוטלוב פרגה -- אדמונד הוסרל -- ברטרנד ראסל -- ג'ורג' אדוארד מור -- לודוויג ויטגנשטיין -- מרטין היידגר -- גילברט רייל -- קארל פופר -- ז'אן פול סארטר -- חנה ארנדט -- סימון דה בובואר -- וילארד ון אורמן קוויין -- איי.ג'יי אייר -- פיטר סטרוסון -- ג'ודית ג'רביס תומסון -- סול קריפקה -- פיטר סינגר.
הערות "הספר ראה אור לראשונה בשנת 2010 בשם הפילוסופים הגדולים".
סדרה סדרת משני עולם
תיאור 205 עמודים : איורים, פורטרטים
27 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038122600205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?