חזרה לתוצאות החיפוש

"אין פסיכואנליטיקאים רבים, שדי בהזכרת שמם, כדי לעורר תגובות חזקות כל כך, כפי שמעורר שמו של מסוד חאן. נאמר עליו כי היה גאון, אצילי ויפה-תואר; משוגע, סוטה ומרושע. מטופלים תיארו אותו כאדם קשוב, מגונן ומחזק, אך רבים גם יצאו מחדר הטיפול שלו חבולים ופגועים. דברים אלה, עולים בקנה אחד עם תפיסתו של חאן עצמו, שעל פיה העצמי אינו רק "אמיתי" או "כוזב", אלא יש בו דרגות רבות, כולן סימבוליות ואמיתיות ובו בזמן, עקיפות ומנוכרות. בכולנו יש סתירות פנימיות, שאינן באות לידי מיזוג, אלא בבדידות ובשיגעון התשתיתי... בשנים האחרונות התעוררה מחדש ההתעניינות בחאן, והמבחר הנוכחי הוא התרגום הראשון של כל כתביו לעברית. מבחר זה מקבץ שישה עשר מאמרים שפורסמו בתקופות שונות בחייו ומציגים שלל נושאים, ולא רק כאלה העוסקים בעצמי ובמיניות. חאן עוסק גם בחלום, בשקר ובסוד, בידידות, בבדידות ובטירוף. הוא מתאר תיאור מרתק כמה טיפולים קשים וחריגים במידת הנוכחות של המטפל, הכוללים לעיתים ניהול והשגחה יום-יומית, ועם זאת הם מופת לחשיבה פסיכואנליטית חודרת וחומלת" -- מן המעטפת האחורית.

כותר מבחר מכתבי מסוד חאן / מ' מסור ר' חאן
תרגום מאנגלית: אמיר עצמון
עורכים מדעיים: איתמר לוי וענת פלגי הקר
עורכת תרגום ולשון: תמי בורשטיין.
כותרים נוספים על המעטפת: מבחר כתבים
On title page verso: Collection of essays originally published in The privacy of the self, Alienation in perversions, Hidden selves / M. Masud R. Khan.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים Khan, M. Masud R.
מוציא לאור תל אביב : תולעת ספרים
שנה .2015
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 277-263) ומפתח.
תיאור 285 עמודים
23 ס"מ.
תקציר/הערה Khan, M. Masud R. Privacy of the self
Khan, M. Masud R. Alienation in perversions
Khan, M. Masud R. Hidden selves
שפה עברית
מספר מערכת 990038069300205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תצוגת MARC
מבחר מכתבי מסוד חאן / מ' מסור ר' חאן ; תרגום מאנגלית: אמיר עצמון ; עורכים מדעיים: איתמר לוי וענת פלגי הקר ; עורכת תרגום ולשון: תמי בורשטיין – הספרייה הלאומית
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?