חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר הוא פרי עבודה רבת שנים של ד"ר ינון שבטיאל במרחבי הגליל, בה שולבו מחקר היסטורי, ארכיאולוגי וספלאולוגי (מערנות). המחבר מציג תיעוד ותיאור של כל האתרים שנמצאו עד כה בגליל בהם התגלו חללים תת-קרקעיים שנחצבו והוכשרו על ידי יהודים לצורך מציאת מקלט ומסתור במהלך התקופה הרומית הקדומה בארץ ישראל. בספר ימצא הקורא השענות על שניים מחיבוריו של יוסף בן מתתיהו, "המלחמה היהודית" ו"חיי יוסף", שמכוונת לאפשרות שהאוכולוסיה היהודית בגליל היתה זו אשר הכשירה שני סוגים של חללים תת-קרקעיים לשימושם בעיתות מצוקה: האחד קיבל במחקר את המונח 'מקלטי מצוקים' והשני 'מערכות מסתור' ... בספר ימצא הקורא תוכניות, איורים ותמונות של החללים התת-קרקעיים, משני הסוגים וכן נשזר בו הקשר בין השימוש בחללים אלה בתקופות המצוקה שידעו היהודים בגליל, לאורך כל התקופה הרומית הקדומה, ובתקופת מרד החורבן". -- מעטפת אחורית.

כותר מקלטי מצוקים ומערכות מסתור בגליל בתקופה הרומית הקדומה / ינון שבטיאל
עורך: ד"ר צביקה גל.
כותרים נוספים On verso of title page: Rock shelters and hiding complexes in the Galilee during the early Roman period / Yinon Shivti'el.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים גל, צבי, 1946- (עורך)
מוציא לאור Tel Aviv : הוצאת הקיבוץ המאוחד
שנה תשע"ה 2014
הערת תוכן ותקציר פרק א. זיהוי היישובים בגליל שאותם ביצר יוסף בן מתתיהו -- פרק ב. מקלטי מצוקים הסמוכים ליישובים שביצר יוסף בן מתתיהו -- פרק ג. מקלטי מצוקים באתרים שלא נזכרו ברשימותיו של יוסף בן מתתיהו -- פרק ד. מערכות המסתור בגליל.
הערות מול השער גם: הספר יצא לאור ... בסיוע משרד התרבות והספורט, המכללה האקדמית צפת, הקתדרה למנהיגות בעתות מצוקה על שם הרב משה חיים לאו - אוניברסיטת בר אילן.
"הספר המונח בזה מבוסס על עבודת הדוקטורט שלי שהוגשה באוניברסיטת בר אילן", 2009.
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 235-252) ומפתחות.
סדרה ספריית הילל בן חיים למדעי היהדות
תיאור 261 עמודים, 56 עמודי לוחות לא ממוספרים : איורים (רובם צבעוניים), מפות, תרשימים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038067330205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?