חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר זה מציג לראשונה את דמותם של תלמידים 'משיגי יתר' ואת הסיבות והגורמים מבית ומחוץ, שמאלצים אותם להתאמץ מעבר לגבול יכולתם כדי להצליח בלימודיהם, ומצביע על ההשלכות הקשות והמחיר הכבד אותו הם משלמים כתוצאה ממאמץ זה ... לאורך פרקי הספר מתייחסת המחברת לממצאי מחקרה ולאספקטים רלבנטיים מתוך המחקר החינוכי בכללותו, תוך שילוב טקסטים מהספרות היפה ודוגמאות רבות שנקרו בדרכה במשך השנים". -- מעטפת אחורית.

כותר מעבר לגבול היכולת : משיגות יתר, מקורותיה והשלכותיה / ליאת פולוצקי
עריכה: זהבה כנען
ערכה והביאה לדפוס: לאה שניר.
כותרים נוספים מעבר לגבול היכלת
On verso of title page: Beyond the limits of ability : overachievement, its sources and its consequences / Liat Polotsky.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחבר/יוצר כנען, זהבה (עורך)
מוציא לאור Tel Aviv : הוצאת הקיבוץ המאוחד
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר פרק 1. מהי משיגות יתר? -- פרק 2. השפעת המורים על הישגי תלמידיהם: "אפקט פיגמליון" ו"חביב המורה" -- פרק 3. השפעת המצב החברתי-כלכלי על ההישגים הלימודיים -- פרק 4. סדר הלידה במשפחה כגורם הקובע רמת אינטליגנציה והישגים -- פרק 5. על האווירה בבית, ציפיות ההורים ויחסיהם עם ילדיהם -- פרק 6. על דמותו, מניעיו והתנהגותו של משיג היתר -- פרק 7. הבדלים מגדריים במשיכות יתר וסיבותיה -- פרק 8. סכנותיה של משיגות יתר -- פרק 9. סיכום: ממצאים, מסקנות והרהורים נוגים -- נספח: תיאור קצר של המחקר ותוצאותיו.
הערות מבוסס על עבודת דוקטור שנכתבה במסגרת לימודיה באוניברסיטה העברית בירושלים, 1998.
כולל ביבליוגרפיה (עמודים 310-330).
תיאור 332 עמודים : תרשים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789650207557
מספר מערכת 990038067320205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?