חזרה לתוצאות החיפוש

במבט לאחור: קריאה חוזרת בקולנוע הישראלי 1990-1948 מציע התבוננות מחודשת בקולנוע הישראלי מנקודת מבט היסטרית רחבה, ולאור מחקר תיאורטי עדכני בארץ ובעולם. ייצוגים קולנועיים שנראו בשעתם תמימים לכאורה מתגלים, במבט לאחור, כטומנים בחובם מהות שונה ובעלת משמעות מכוננת. לא אחת, הדיבור על מלחמה אחת מסווה את הדיבור על מלחמה אחרת, ואפילו סרטים שהציגו מראית עין של "מחוץ לזמן ולמקום" חושפים את הטראומה המודחקת של המלחמה. עיקר החידוש בספר הוא אפוא ההתמקדות ב"שיח הנורמליזציה של המלחמה" בעשורים הראשונים של הקולנוע הישראלי, שנים שבהן הישנותן של מלחמות נתפסה כגזירת גורל וימי הרגיעה שלאחר המלחמה לא היו אלא עתות ביניים בהמתנה לפרוץ המלחמה הבאה. הספר מנתח את הסרטים ומצביע עח אופני הייצוג של "שיח נורמליזציה" זה כפי שהם משתקפים בעיצוב אמצעי המבע הקולנועי. ; הסרטים הנידונים בספר: גבעה 24 אינה עונה, הם היו עשרה, סלאח שבתי, צ'רלי וחצי, הוא הלך בשדות, כל ממזר הוא מלך, שלושה ימים וילד, מציצים, הצילו את המציל, שלום תפילת הדרך, סוסעץ, מסע אלונקות, צלילה חוזרת, עד סוף הלילה, החולמים, נועה בת 17, אוונטי פופולו, בלוז לחופש הגדול, עתליה

כותר במבט לאחור : קריאה חוזרת בקולנוע הישראלי 1990-1948 / יעל מונק, נורית גרץ
עורכת: רוני אמיר.
כותרים נוספים On verso of title page: Revisiting Israeli cinema : 1948-1990 / Dr. Yael Munk, Prof. Nurit Gertz.
מקום קשור Ra'ananna (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים גרץ, נורית, 1940- (מחבר)
מוציא לאור רעננה : האוניברסיטה הפתוחה
שנה תשע"ה 2015
הערות "10421".
כולל הפניות ביבליוגרפיות (עמודים 202-188) ומפתח.
תיאור 208 עמודים : איורים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789650614614
מספר מערכת 990038067150205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?