חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר מתחקה אחר רגעי מפתח בצמיחת השירה העברית בארץ ישראל. בראש ובראשונה מתבררת בספר משמעותה הספרותית והפוליטית של 'ההתחלה' הספרותית, הנבנית על ידי הנרטיבים הגדולים של הספרות העברית: הציונות ויישובה של ארץ ישראל ... המפגש הציוני עם המרחב הארצישראלי מתברר כמפגש אלים, שהשירה העברית שנכתבה על אודותיו לא רק מייצגת אותו, אלא גם לוקחת בו חלק פעיל ... ששת פרקי הספר דנים בהעתקת הפואיטקה של שירת חיבת ציון ממזרח אירופה לארץ ישראל; בניצני המודרניזם הארצישראלי בימי העלייה השנייה; בהגמוניות של האידיליה הארצישראלית של דוד שמעונוביץ; בנרטיב ההגירה מהגולה לארץ ישראל שבפואמה 'מסע אבישלום' מאת יעקב שטיינברג; במקומו של השיר המושר ב'שירת העבודה' כחלק מן התרבות הפופולרית שיצרה תנועת העבודה. כן נידון בספר יחסה של הפואמה האקספרסיוניסטית של אורי צבי גרינברג 'אימה גדולה וירח' אל המרחב הארצישראלי". -- מעטפת אחורית.

כותר לרשת את הארץ, לכבוש את המרחב : על ראשית השירה העברית בארץ ישראל / חנן חבר
עריכת הלשון: חגית נווה.
כותרים נוספים לרשת את הארץ, לכבש את המרחב
On verso of title page: To inherit the land, to conquer the space : the beginning of Hebrew poetry in Eretz-Israel / Hannan Hever.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר פרק א. ראשית השירה העברית בארץ ישראל -- פרק ב. ראשית המודרניזם בשירה העברית בארץ ישראל -- פרק ג. ייצוג ואידיאולוגיה באידיליה הארץ-ישראלית של דוד שמעונוביץ' -- פרק 4. 'מסע אבישלום' מאת יעקב שטיינברג -- פרק 5. 'דובב ניב', ב'שירת העבודה' הארץ-ישראלית -- פרק 6. 'על כוויה גדולה אני צועד', מקום ומרחב ב'אימה גדולה וירח'.
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 243-263) ומפתח.
סדרה מבט אחר : עיונים בביקורת ובפרשנות
תיאור 284 עמודים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655361513
מספר מערכת 990038055710205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?