קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

"עיתונות ההמון (שכונתה "צהובה", או "סנסציונית") הופיעה במחצית השנייה של המאה התשע־עשרה. היא נשענה על טכנולוגיות דפוס ועריכה חדשות, הופצה במאות אלפי, ואחר כך במיליוני, עותקים, וריתקה אליה ציבור קוראים רחב, שאל המכנה המשותף הרחב ביותר שלו פנתה. היא סיפקה לקהל קוראיה דרמות וריגושים, דיווחים על מעשי פשע ועל אסונות, וגם סיפורים בהמשכים פרי עטם של סופרים ידועי השם. עיתונות ההמון חיפשה את הידיעה הבלעדית ("סקופ"), יזמה "מסעי צלב" נגד דמויות מוכרות ועשתה כל שלאל ידה לחולל שערוריות ולעורר פולמוסים לוהטים. ; בסוף המאה התשע־עשרה החלה להופיע במזרח אירופה, באנגליה ובארצות הברית עיתונות המון יידית שעוצבה על פי המודל של העיתונות המערבית. מודל זה השפיע גם על לידתה של עיתונות המון עברית. אליעזר בן־יהודה ייסד בשנת 1884 את השבועון "הצבי", שהיה עיתון "היברידי" שפרסם כתבות צהובות לצד כתבות ומסות רציניות ומעמיקות. בשנת 1908, כשהשבועון הפך ליומון ושינה את שמו ל"האור", הוא קיבל אופי של עיתון המון. סגנון העריכה הצהוב נועד לא רק להגדיל את הכנסות העיתון, אלא גם להפיץ את הקריאה בעברית. בד בבד הוא הפיץ בקרב קוראיו תרבות צרכנית נהנתנית לצד אידאולוגיה לאומית ציונית. הצלחתו הקימה לו בשנת 1909 עיתון מתחרה, "החרות", שהפך לעיתון ההמון הנפוץ בארץ ישראל ערב מלחמת העולם הראשונה. ; פרקי הספר מתארים ומנתחים את התפתחותה של עיתונות ההמון העברית בארץ ישראל מראשיתה ועד היעלמותה אחרי פרוץ מלחמת העולם הראשונה, את הנושאים שעסקה בהם, את סגנונה וקהל קוראיה כמו גם את המאבק בה מצד מי שראו בה עיתונות הדוניסטית, הרודפת אחר רכילות וסנסציות. הספר עוסק אפוא בפרק חשוב בתולדות העיתונות העברית בארץ ישראל"--מן הכריכה האחורית.

כותר.. העולם בצהוב : לידת עיתונות ההמון הארץ ישראלית (מ"הצבי" ל"האור", 1884-1914) / עוזי אלידע
עריכת לשון: הרצליה אפרתי.
כותרים נוספים העולם בצהב
עולם בצהב
On title page verso: Yellow world : the birth of Hebrew popular press in Palestine : from Hazevi to Haor 1884-1914 / Ouzi Elyada.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
יוצרים נוספים אפרתי, הרצליה (עורך)
אוניברסיטת תל אביב. המכון לחקר העיתונות היהודית
מוציא לאור תל אביב : המכון לחקר העיתונות והתקשורת היהודית על שם שלום רוזנפלד - אוניברסיטת תל-אביב
שנה תשע"ה 2015
הערות כולל ביבליוגרפיה (עמודים 263-271) ומפתחות.
סדרה קשרים - סדרה בין-תחומית : מחקרים בעתונות ותקשרת יהודית
היקף החומר 278 עמודים : פקסימילים
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990038046300205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

איסור העתקה

יתכן שאסור להעתיק את הפריט ולהשתמש בו עבור פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

לבירור אפשרות שימוש בפריט, יש למלא טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

מידע נוסף: הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?