חזרה לתוצאות החיפוש

ספר

הסדרה לחגים באר מרים, מפירות בית המדרש של ישיבת הר-עציון, אמורה למלא חלל כלשהו - חלל המתהווה בארון הספרים בכל עת עם הזמן המתחדש. סדרה זו מנסה לעצב קנקן חדש ליין הישן והטוב של תורת ה' ופרשנותה, של הגותם העשירה של חז"ל ושל מסורת ההלכה ומנהגי אבותינו בחג ועל החג. היא חפצה להגיש לקורא ניתוחי עומק על משמעות החג תורה, בתפילה, בהלכה ובמנהג, אולם בה בעת היא חותרת לנגישות קלה וידידותית אל התכנים שהיא מציגה לפני הקורא. ימי הפורים על שפע מצוותיהם אינם ימים שנצטווינו עליהם מפי הגבורה. את ימי הפורים עם ישראל קיבל על עצמו לדורות עולם, "ולא יעבור", כזכר לנס הצלתם מידי אויביהם בראשות המן ובניו ולזכרון נצחונם במערכה על קיומם. תקנת הפורים מהווה קבלה מחודשת של התורה, וזאת למרות שבמגילת אסתר שם ה' אינו מופיע כלל. בכל הנושאים האלו, ועוד רבים, עוסק הכרך שלפניכם. -- כריכה אחורית

כותר פורים / עורך אחראי: הרב יעקב מדן
עריכה: יצחק ברט
הפקה: אביעד ברטוב
עיצוב ועימוד: עדי צור.
מהדורה מהדורה ראשונה.
מקום קשור Allon Shevut (West Bank)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים מדן, יעקב, 1950- (עורך)
מוציא לאור אלון שבות : ישיבת הר עציון
תל אביב : ידיעות אחרונות, ספרי חמד
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר [א] משנכנס אדר: פרשת שקלים -- הפטרת פרשת שקלים -- זכור! -- הפטרת פרשת זכור -- תענית אסתר -- [ב] מגילת אסתר: מגילה בתחפושת -- פורים וירושלים -- ויהי בימי אחשורוש -- מפני מה נתחייבו ישראל כליה? -- ומרדכי לא יכרע ולא ישתחווה -- אסתר לימינו -- ונהפוך הוא -- "ובביזה לא שלחו את ידם" -- בין מרדכי ליוסף -- ימי הפורים ויום הכיפורים -- [ג] מקרא מגילה: קריאת המגילה בלילה -- קריאת המגילה בכפרים -- חיוב נשים בקריאת המגילה -- [ד] משלוח מנות -- משלוח מנות מפירות שביעית -- עד דלא ידע -- סעודת פורים -- על דלא ידע? -- מתנות לאביונים -- בגד, בגידה ותחפושת -- [ה] עיצומו של יום: פורים ופורים דשושן -- פורים משולש -- פורים הנס וחידוש הברית -- קריאת התורה בפורים -- חג של גלות -- השמחה -- [ו] ישראל ועמלק: עמלק -- מצות מחיית עמלק -- אשר קרה בדרך.
הערות כולל הפניות ביבליוגרפיות.
סדרה באר מרים - סדרה לחגים
ידיעות ספרים
תיאור 268 עמודים, 2 עמודים לא ממוספרים : איורים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655640786
מספר מערכת 990038030780205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים
תוכן העניינים
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
פורים / עורך אחראי: הרב יעקב מדן ; עריכה: יצחק ברט ; הפקה: אביעד ברטוב ; עיצוב ועימוד: עדי צור – הספרייה הלאומית
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?