חזרה לתוצאות החיפוש

"המבחר המוגש בזה מכיל את מיטב שירתו של שאול טשרניחובסקי. מיוצגות בו כל תקופות יצירתו, החל בצרור שירי אהבה עולצים שחיבר בגיל שמונה-עשרה (1893), וכלה בשיר הסיכום והפרידה הנשגב 'כוכבי שמים רחוקים' שכתב שבועות אחרים לפני מותו (1943). שמונים וחמישה השירים הכלולים כאן מציירים דיוקן מורכב, מסעיר ולכאורה רווי סתירות של מחברם: אב מייסד של שירת התחייה העברית, שהוא גם משורר מורד ואפילו נטע זר בתוכה. אולם דווקא מתוך הסתירות עולה אישיות שאין שלמה ומרהיבה ממנה: משורר האידיליות הנטועות בהווי המסורתי היהודי, המתרפק בעת ובעונה אחת על אלילי יוון וכנען; בעל זיקה חושנית לכוחות טבעי ראשוניים ולקסמי הארוס, שהוא גם איש תרבות מלומד הנשען על דגמים אסתטיים מחייבים; רומנטיקן וקלסיקן; משורר הלאום ואזרח העולם". -- מעטפת אחורית.

כותר מבחר שירים / שאול טשרניחובסקי
בחר, ערך, הוסיף פירושים למלים קשות ומבואות לשירים ולחטיבות השירים - בעז ערפלי
אחרית דבר - אבנר הולצמן
התקין והגיה - תנחום אבגד.
כותרים נוספים On verso of title page: Selected poems / Saul Tchernichowsky
the selection was prepared by Boaz Arpaly.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים ערפלי, בעז, 1936-2010 (עורך מלקט מחבר תוכן טקסטואלי נוסף)
מוציא לאור ירושלים : הוצאת כרמל
שנה תשע"ה 2015
סוגה Hebrew poetry
הערת תוכן ותקציר שירים תמימים -- א. שירי אהבה -- ב. טבע: מראות, רגשות, רעיונות, השקפת עולם -- ג. שירים שכנגד -- ד. בלדות -- ה. ברוך ממגנצה -- ו. סונטות -- ז. שירים על ארץ ישראל -- ח. אידיליות ושירים אפיים אחרים -- ט. אלגיות -- אחרית דבר: אב מייסד, 'נטע זר', משורר מורד -- שאול טשרניחובסקי: אירועים ושירים - לוח תאריכים -- מבחר חיבורים על שירת טשרניחובסקי -- שירים בסדר אלף-בית -- דרכו של בעז ערפלי מאת אבנר הולצמן.
הערות ביבליוגרפיה: עמודים [403]-405.
תיאור 419 עמודים : פורטרט
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9789655404784
מספר מערכת 990038028560205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?