חזרה לתוצאות החיפוש

"בספרו האוטוביוגרפי הציג גרשם שלום את תולדות חייו כתנועה חד-כיוונית מברלין לירושלים, שהונעה על ידי אידיאולוגיה ציונית. בניגוד לסיפור זה הוא עמד, למעשה, בקשר קרוב אל גרמניה ואל התרבות הגרמנית מעלייתו לפלשתינה ב-1923 ועד למותו בירושלים ב-1982. בשנות העשרים והשלושים היה שלום חלק מעולם התרבות העברית התוססת בברלין; קשר זה ניתק עם פרוץ מלחמת העולם השנייה. מאורעות השואה היו טראומה אישית בעבור שלום, וסימלו נקודת מפנה בחייו. בכל זאת, מיד אחרי מלחמת העולם השנייה, הוא החל לשוב לגרמניה לביקורים קצרים וארוכים. משנות השישים ואילך מילא שלום תפקיד מרכזי עבור דור של אינטלקטואלים צעירים דוברי גרמנית בהציבו אלטרנטיבה מוסרית לדור שגרם לאסונה של היהדות, אירופה וגרמניה. עבור שלום עצמו 'חזרה' זו לגרמניה הייתה תוצר של תהליך ארוך של אכזבה והתפכחות מן החלום הציוני שלו. על סמך מגוון תעודות וחומר ארכיוני לא מוכר עד כה, נחשף בספר זה לראשונה סיפור חיו של גרשם שלום בין שני הקטבים התרבותיים המרכזיים שליוו אותו תמיד - ירושלים וברלין". -- כריכה אחורית.

כותר מברלין לירושלים ובחזרה : גרשם שלום בין ישראל לגרמניה / נועם זדוף
עריכת לשון ועימוד - אודי הררי.
כותרים נוספים On verso of title page: From Berlin to Jerusalem and back : Gershon Scholem beyween Israel and Germany / Niam Zadoff.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : הוצאת כרמל
שנה תשע"ה 2015
הערת תוכן ותקציר מבוא: הליצן המטאפיזי -- שער א. 'רציפות המשבר': תקווה ואכזבה (1923-1938): 1. הקשרים תרבותיים -- 2. חוגים (א-) פוליטיים -- 3. הקשרים דתיים: אחרית -- שער ב. 'הקטסטרופה שאין כדוגמתה': ייאוש (1939-1948): 4. תגובות לשואה -- 5. המסע בעקבות 'אוצרות הגולה' -- 6. לבו של אודיסאוס: אחרית -- שער ג. ein tiefes Heimweh : נוסטלגיה (1949-1982): 7. 'אראנוס' -- 8. בין ישראל לגרמניה -- 9. שוב ברלין: אחרית -- נעילה: 'מברלין לירושלים'.
הערות בשער גם: מרכז קבנר.
"ספר זה מבוסס על עבודה לשם קבלת תואר דוקטור שהוגשה לסנאט האוניברסיטה העברית בנובמבר 2010".
כולל ביבליוגרפיה (427-476) ומפתח.
תיאור 484 עמודים, 12 עמודי לוחות לא ממוספרים : פורטרטים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק 260.129 Sch
מזהה ISBN9789655403862
מספר מערכת 990038017880205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?